Oddział neonatologii w Szpitalu Południowym nosi imię WOŚP. "Komfortowe warunki i najlepsza opieka"

Oddział Neonatologii Szpitala Południowego na Ursynowie zyskał w poniedziałek imię Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Do tej pory fundacja przekazała oddziałowi sprzęt o łącznej wartości prawie 6 mln zł. - Jesteśmy gotowi, żeby nadal wspomagać ten szpital i wszystkie inne szpitale. To 12. oddział w Polsce, który nosi imię Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy i 53. miejsce imienia WOŚP - mówił w poniedziałek lider fundacji Jerzy Owsiak.

- Od chwili ich uruchomienia w Szpitalu Południowym przyszło na świat już ponad 200 dzieci. Wszystkie mamy i ich pociechy mają tu zapewnione komfortowe warunki i najlepszą opiekę medyczną, którą na oddziale neonatologii zapewnia zespół świetnych specjalistów: lekarzy i lekarek, pielęgniarek i położnych - mówił w poniedziałek prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski podczas uroczystości nadania oddziałowi imienia WOŚP. 

Trzaskowski dodał, że "oddział jest jednym z najnowocześniejszych w Polsce".

Więcej treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl >>>

W sumie na Oddział Neonatologii w Szpitalu Południowym trafiły 144 sztuki zakupionego przez WOŚP sprzętu o łącznej wartości 5 958 508,08 PLN.

Zobacz wideo Progi dochodowe w programie 500 plus? Soboń: Mogłyby być

Oddział Neonatologii im. WOŚP w Szpitalu Południowym

- Cieszymy się, że na bazie wieloletnich doświadczeń możemy wyznaczać standard, jak tutaj w Szpitalu Południowym - mówił lider WOŚP Jerzy Owsiak.

- Jesteśmy gotowi, żeby nadal wspomagać ten szpital i wszystkie inne szpitale. To 12. oddział w Polsce, który nosi imię Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy i 53. miejsce imienia WOŚP - dodał.

Jak informuje stołeczny ratusz, sprzęt przekazany przez Fundację WOŚP obejmuje m.in. 10 stanowisk opieki intensywnej (każde wyposażone w inkubator), cztery stanowiska intensywnej terapii wyposażone w cztery respiratory oraz aparat do wentylacji nieinwazyjnej z najnowocześniejszą funkcją synchronizacji oddechu.

***

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina >>>

Więcej o: