Praga Północ. Policja znalazła w mieszkaniu 20-latka 24 kg narkotyków. Były warte 1,25 mln zł

Policjanci zabezpieczyli prawie 24 kg różnego rodzaju narkotyków o czarnorynkowej wartości 1,25 mln zł. 20-latkowi z warszawskiej Pragi Północ, u którego funkcjonariusze znaleźli nielegalne substancje, grozi 10 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze z Wydziału do Walki z Przestępczością Narkotykową Komendy Stołecznej Policji zostali poinformowani, że jeden z mieszkańców Pragi Północ w Warszawie może posiadać środki odurzające przeznaczone do obrotu. Kiedy zatrzymali podejrzanego mężczyznę, doniesienia okazały się prawdziwe. 20-latek przechowywał narkotyki w mieszkaniu i w zaparkowanym pod blokiem samochodzie - przekazał w piątek (30 września) lokalny portal.

Więcej informacji ze świata i kraju znajdziesz na stronie głównej portalu Gazeta.pl.

Zobacz wideo Czescy policjanci zastosowali manewr PIT, by zatrzymać kierowcę pod wpływem narkotyków

Praga Północ. Policja znalazła ok. 24 kg narkotyków. Ich wartość to ponad milion złotych

Policjanci znaleźli w sumie 14 kilogramów substancji psychotropowych w postaci klefedronu, dwa kilogramy Alfa-PVP, prawie trzy kilogramy amfetaminy, blisko cztery kilogramy marihuany, 0,8 kilograma heroiny i niewielką ilość kokainy. W sumie niemal 24 kilogramy narkotyków i substancji psychotropowych, z których można przygotować ponad 47 tysięcy porcji.

Funkcjonariusze zabezpieczyli również sprzęt służący do porcjowania środków odurzających: wagi, szkła powiększające, tacki, folię do zgrzewarki, torebki foliowe, zgrzewarkę, co świadczy o tym, że 20-latek zajmował się także sprzedażą. Według szacunków policji wartość zabezpieczonych narkotyków to 1,25 mln zł.

Warszawa. 20-latkowi, który miał w domu 24 kg narkotyków, grozi 10 lat więzienia

Prokuratura Rejonowa Warszawa Praga Północ postawiła 20-latkowi zarzuty posiadania znacznej ilości narkotyków i przygotowywania do wprowadzenia ich do obrotu. Decyzją sądu został aresztowany na trzy miesiące. Młodemu mężczyźnie grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

Więcej o: