CBA w Polskim Instytucie Sztuki Filmowej. "Czynności analityczno-informacyjne". Jest oświadczenie PISF

Polski Instytut Sztuki Filmowej wydał oświadczenie w związku z doniesieniami o prowadzonej przez CBA kontroli. Jak przekazano, czynności trwają od ponad 2 lat i "nie stanowią kontroli doraźnej".

Portal Wp.pl poinformował w środę o działaniach podejmowanych przez Centralne Biuro Antykorupcyjne w Polskim Instytucie Sztuki Filmowej (PISF).

CBA w e-mailu przekazanym Wp.pl przekazało, że "w przedmiotowej sprawie Centralne Biuro Antykorupcyjne prowadzi czynności analityczno-informacyjne". Dodano też, że czynności są w toku i dopiero po ich zakończeniu Biuro będzie mogło ewentualnie udzielić więcej informacji".

Więcej treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl >>>

Polski Instytut Sztuki Filmowej w reakcji na publikację wydał oświadczenie, w którym poinformował, że czynności trwają od lipca 2020 r. i obejmują też inne "podmioty branży filmowej".

"Czynności te nie stanowią kontroli doraźnej, co insynuują autorzy artykułu. Przez cały ten okres Instytut przekazuje informacje niezbędne dla prowadzonych przez CBA analiz" - podkreślił PISF.

Zobacz wideo Zmiana premiera? Mularczyk: Pożyjemy, zobaczymy. Posiedzenie klubu jest w czwartek

CBA w PISF. Instytut: To nie jest kontrola doraźna

Polski Instytut Sztuki Filmowej działa od 2005 r., nadzór nad tą instytucją pełni Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Do zadań PISF należy m.in. dofinansowywanie produkcji filmowych i realizacja programów edukacyjnych.

Od 2017 r. instytutem kieruje Radosław Śmigulski, w grudniu kończy się jego kadencja. Wkrótce resort kultury ogłosi konkurs na dyrektora.

***

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina >>>

Więcej o: