Warszawskie metro z 3 nowymi stacjami. Trzaskowski o otwarciu linii do Bródna: Inwestycja zakończona

W środę 28 września zostanie otwarta druga linia metra, która poprowadzi do Bródna. Według zapowiedzi prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego pociągi wyruszą w kierunku nowych stacji około godz. 13:30.

We wtorek 27 września przed południem prezydent Warszawy poinformował, że uzyskano pozwolenia dotyczące trzech nowych stacji metra. "Właśnie dostałem informację nt. trzech nowych stacji: inwestycja zakończona, wszystkie pozwolenia kompletne. Jutro o 13:30 mieszkanki i mieszkańcy Warszawy (woj. mazowieckie) pojadą już ze stacji M2: Zacisze, Kondratowicza i Bródno" - przekazał w mediach społecznościowych Rafał Trzaskowski

Więcej podobnych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Zobacz wideo Niski poziom wody w Wiśle. Nagraliśmy, jak susza wpłynęła na rzekę w stolicy

Warszawa. W mieście pojawiły się trzy dodatkowe stacje

Prowadzone prace budowalne zakończyły się już w sierpniu tego roku. Dzięki przeprowadzonym modernizacjom powstały trzy dodatkowe stacje metra. Zacisze znajduje się przy skrzyżowaniu z ulicami Codzienną, Rolanda i Spójni (jej długość wynosi 176 metrów). Stacja Kondratowicza znajduje się pod Kondratowicza, między skrzyżowaniami z Malborską oraz 20. Dywizji Piechoty PW a Św. Wincentego (jest nieco dłuższa od poprzedniej, bo wynosi 314 metrów). Stacja Bródno znajduje się w Kondratowicza, pomiędzy skrzyżowaniami z Bazyliańskią i Rembielińską, a także z Łabiszyńską (jest najdłuższa, bo ma aż 697,5 m).

Warszawa. Dzięki przeprowadzonym pracom dojazd z Bródna będzie łatwiejszy

Przed wydaniem zgody na ruch pasażerskimi tymi liniami Metro Warszawskie musiało otrzymać szereg pozwoleń od Inspektoratu Nadzoru Budowlanego. Dotyczą one zarówno stacji jak i odcinków tunelowych razem z wymaganymi wentylatorniami. Teraz dzięki nowym stacjom całkowita podróż z Bródna na Świętokrzyską w centrum Warszawy potrwa jedynie 20 minut.

Więcej o: