Legionowo. Policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, a przy nich... trzy kilogramy narkotyków

Legionowscy policjani zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o handel narkotykami. Funkcjonariusze zabezpieczyli łącznie ponad trzy kilogramy substancji zabronionych: mefedronu, marihuany i amfetaminy. Mężczyźni usłyszeli już zarzuty. Grozi im kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności.
Zobacz wideo Pożar w kamienicy. Policjanci pomogli starszemu mężczyźnie wydostać się z budynku

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Legionowie zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 31 i 36 lat, którzy mieli być powiązani z przestępczością narkotykową. - W toku dalszych działań, w miejscach zamieszkania mężczyzn, funkcjonariusze zabezpieczyli prawie kilogram marihuany, ponad dwa kilogramy mefedronu i blisko 150 gramów amfetaminy - przekazała komisarz Justyna Stopińska z legionowskiej komendy.

- Część środków odurzających była już poporcjowana i przygotowana do sprzedaży. Zabezpieczono również wagi i inne rzeczy służące do porcjowania narkotyków - dodała.

Więcej wiadomości na stronie głównej Gazeta.pl

Mężczyznom grozi kara do 12 lat więzienia

Zatrzymani mężczyźni zostali doprowadzeni na komendę. W Prokuraturze Rejonowej w Legionowie usłyszeli zarzuty z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii dotyczące posiadania, przygotowania oraz wprowadzenia do obrotu substancji zabronionych.

- Na wniosek legionowskiej prokuratury sąd zastosował tymczasowe aresztowanie na okres trzech miesięcy wobec obu podejrzanych. Za popełnione przez nich przestępstwa grozi kara do 12 lat więzienia - podkreśliła kom. Justyna Stopińska.

Śledztwo w tej sprawie prowadzi prokuratura.

Więcej o: