Kondratowicza, Zacisze, Bródno - nowe stacje metra może już w ten weekend. "Czekamy na wydanie pozwoleń"

Stołeczny ratusz czeka wciąż na pozwolenia Wojewódzkiego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego dla stacji metra Zacisze i Bródno. Zgodę na otwarcie uzyskano już natomiast dla stacji Kondratowicza. Nie jest wykluczone, że wszystkie trzy stacje będą udostępnione dla mieszkańców już w ten weekend.

Wojewódzki Inspektorat Nadzoru Budowlanego wydał już pozytywną opinię dla stacji Kondratowicza. Jak podawał portal Tvnwarszawa.pl na podstawie ustaleń PAP, ratusz czeka jeszcze na pozwolenia dla stacji Zacisze i Bródno.

Według portalu Transport-Publiczny.pl, ratusz liczył na to, że stacje uda się udostępnić dla mieszkańców już w czwartek, w Dzień Bez Samochodu. Kontrole jednak wciąż się nie zakończyły.

Więcej treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl >>>

Prace budowlane zakończono w sierpniu. Na początku ubiegłego miesiąca przeprowadzano jazdy testowe.

Zobacz wideo O ile może wzrosnąć rachunek za gaz, jeśli nie będzie interwencji rządu?

Zacisze, Kondratowicza, Bródno. Trzy nowe stacje metra

W piątek rano w biurze prasowym Metra Warszawskiego usłyszeliśmy, że na razie nie ma żadnych nowych informacji w tej sprawie. Co oznacza, że ostateczna data otwarcia stacji nie została jeszcze ustalona.

"Czekamy na wydanie pozwoleń na użytkowanie. Otworzymy metro, gdy tylko je otrzymamy" - przekazał portalowi Metrowarszawa.gazeta.pl w piątek po godz. 9 zastępca rzecznika prasowego ratusza Jakub Leduchowski.

Trzy wspomniane stacje uzyskały już zgody od sanepidu i straży pożarnej. Po ich otwarciu połączą one Bemowo z Bródnem. Druga linia warszawskiego metra będzie liczyła tym samym 18 stacji.

Więcej o: