Zabójstwo na Woli. 38-latkowi grozi dożywocie. "Przyznał się do zarzucanych mu czynów"

We wtorek prokuratura w Warszawie postawiła zarzut zabójstwa 38-letniemu Damianowi W. - poinformowała Polska Agencja Prasowa. Jego ofiarę odnaleziono w niedzielę w mieszkaniu na Woli. 38-latek został tymczasowo aresztowany. Grozi mu dożywocie.

Jak już informowaliśmy, w niedzielę 4 września na warszawskiej Woli znaleziono ciało mężczyzny z ranami kłutymi. Do tragedii doszło w jednym z bloków przy al. Prymasa Tysiąclecia. Policjanci szybko ustalili tożsamość sprawcy i po niespełna godzinie zatrzymano 38-letniego mężczyznę.

Zobacz wideo Zielona Góra. Niebezpieczne potrącenie 29-latki na przejściu dla pieszych

Zabójstwo w bloku na Woli. 38-latek z zarzutami

Rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Warszawie Aleksandra Skrzyniarz przekazała w rozmowie z PAP, że mężczyzna "usłyszał zarzut zabójstwa poprzez spowodowanie rany kłutej szyi skutkującej zgonem pokrzywdzonego". - Podejrzany został przesłuchany. W toku przesłuchania przyznał się do zarzucanemu mu czynu. Początkowo odmówił składania wyjaśnień, jednak podczas posiedzenia aresztowego zmienił swoje stanowisko - poinformowała prokuratorka. 

We wtorek Sąd Rejonowy dla Warszawy Woli zastosował wobec 38-letniego Damiana W. środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. Jak podaje PAP, mężczyźnie może grozić dożywocie. 

Więcej o: