Praga-Południe. Skandaliczna interwencja policjantów. Mieli pobić zatrzymanego

Policjanci podczas jednej z interwencji na warszawskiej Pradze-Południe mieli pobić młodego mężczyznę. Jeden z mundurowych miał brutalnie skopać zatrzymanego. Poszkodowany złożył na funkcjonariuszy skargę, zostali zawieszeni. Prokuratura oraz Biuro Spraw Wewnętrznych Policji wyjaśniają okoliczności tego zdarzenia.

Do interwencji policji doszło pod koniec lipca. Według nieoficjalnych informacji, do których dotarło RMF FM, mężczyzna miał pić alkohol w miejscu publicznym. Gdy mundurowi chcieli wylegitymować zatrzymanego, zaczął się awanturować. Doszło do szarpaniny pomiędzy nim a policjantami. 

Mężczyzna próbował uciec, jednak patrol dogonił go na terenie jednej ze szkół. Tam kamery monitoringu zarejestrowały, jak jeden z policjantów brutalnie kopie zatrzymanego, który z obrażeniami trafił do izby wytrzeźwień. Ranny został również funkcjonariusz, który w wyniku szarpaniny uszkodził sobie rękę.

Więcej informacji z kraju i ze świata na stronie głównej Gazeta.pl

Policjant pobił zatrzymanego. Mężczyzna złożył skargę

Według informacji RMF FM, zatrzymany mężczyzna złożył skargę na policjantów, zawiadomił również prokuraturę. Śledztwo wszczęła prokuratura w Nowym Dworze Mazowieckim. Policjantów natomiast zawieszono i trwają wobec nich postępowania dyscyplinarne.

Oddzielne postępowanie ma być również prowadzone wobec młodego mężczyzny. Policjanci znaleźli u niego śladowe ilości haszyszu. Ma też odpowiedzieć za naruszenie nietykalności cielesnej funkcjonariuszy.

Zobacz wideo Obowiązkowe wyposażenie roweru. Policja przypomina, co na pewno sprawdzi, kiedy zatrzyma rowerzystę

Kolejna skandaliczna interwencja warszawskich policjantów

To kolejna skandaliczna interwencja warszawskich policjantów w ostatnim czasie. Przypomnijmy, pod koniec sierpnia funkcjonariusze zatrzymali kierowcę z Ukrainy, który źle zaparkował samochód przed jednym z bloków na al. 3 maja. Auto stało również z włączonym silnikiem, a kierowcy nie było przy samochodzie.

Podczas interwencji funkcjonariusze odnosili się w sposób agresywny do Ukraińca. Na nagraniu, które kierowca udostępnił w internecie, słyszymy, jak policjanci grożą mu pobiciem, jeden z nich mówi do mężczyzny, że jak mu się nie podoba, niech wraca na Ukrainę.

Wobec interweniujących funkcjonariuszy wszczęto już postępowania dyscyplinarne.

Więcej o: