Metro. II linia zostanie skrócona na tydzień, pociągi pojadą tylko do Dworca Wileńskiego [UTRUDNIENIA]

Od niedzieli 14 sierpnia do poniedziałku 22 sierpnia ograniczony zostanie ruch pociągów II linii metra w Warszawie - pociągi pojadą tylko do Dworca Wileńskiego. Przewidziano też zmiany w kursowaniu autobusów.

Z powodu rozpoczęcia kolejnego etapu budowy stacji Kondratowicza, Zacisze i Bródno, wyłączone z ruchu zostaną stacje Szwedzka, Targówek Mieszkaniowy i Trocka. Pociągi będą kończyły bieg na Dworcu Wileńskim - informuje w komunikacie Metro Warszawskie. W tym czasie zmienione będą trasy autobusów dojeżdżających do zamkniętych stacji.

Zobacz wideo Czy darmowy transport publiczny jest dobrym pomysłem?

Metro w Warszawie - utrudnienia od niedzieli

Autobusy linii 140, 199, 245 i 738 pojadą prosto do Dworca Wileńskiego i tam będą zawracały, a autobusy linii 527 będą kończyły trasę przy Dworcu Wschodnim od strony ulicy Kijowskiej. Linia 269 będzie w tym czasie zawieszona.

Pasażerowie, na co dzień korzystający z metra na wyłączonym odcinku, będą mogli skorzystać z częściej kursujących autobusów linii 169 oraz 500, które dowiozą do stacji metra odpowiednio Dworzec Wileński i Dworzec Gdański na linii M1. Uruchomiona zostanie także autobusowa linia zastępcza ZM2 na trasie pomiędzy stacjami Trocka i Dworzec Wileński.

Więcej informacji można znaleźć na stronie Warszawskiego Transportu Publicznego.

Więcej o: