Atak nożowniczki w centrum Warszawy. Ranni trafili do szpitala

Kobieta zaatakowała na Nowym Świecie ostrym narzędziem dwóch przechodniów - informuje RMF FM. Obaj zostali przewiezieni do szpitala. Sprawczyni ataku została zatrzymana przez policję. Trwa wyjaśnianie okoliczności zdarzenia.

Do zdarzenia doszło około godz. 12 na ul. Nowy Świat w Warszawie. Jak donosi RMF FM kobieta idąca wzdłuż ulicy zaatakowała przypadkowych przechodniów ostrym narzędziem - najprawdopodobniej był to nóż.

- Kobieta idąca ulicą raniła ostrym narzędziem dwóch przechodniów. Policjanci patrolujący Nowy Świat niezwłocznie zareagowali na tę sytuację i zatrzymali kobietę. Na miejsce zostały wezwane służby medyczne, które po opatrzeniu przewiozły ranne osoby do szpitala - mówiła w rozmowie z TVN24 Gabriela Putyra z Komendy Stołecznej Policji.

Więcej informacji z kraju i ze świata na stronie głównej Gazeta.pl

Rannych opatrzono na miejscu i zabrano do szpitala. Putyra poinformowała, że życiu i zdrowiu poszkodowanych nie zagraża niebezpieczeństwo. - Policjanci będą wyjaśniali okoliczności tego zdarzenia. Kobieta zostanie zbadana między innymi pod kątem obecności alkoholu i innych środków odurzających w organizmie. Niewykluczone, że zostanie także poddana obserwacji psychiatrycznej - powiedziała.

Zobacz wideo Jak udzielać pierwszej pomocy? Policjanci tłumaczą krok po kroku
Więcej o: