Wola Ducka. Kierowca pędził ponad 200 km/h. Jak spod ziemi wyrósł nieoznakowany radiowóz

Mandat w wysokości 2,5 tys. zł i 10 punktów karnych - takie konsekwencje poniósł 30-latek z województwa lubuskiego, który pędził trasą S-17 z prędkością ponad 200 km/h. "Droga nie jest miejscem do brawury" - komentuje Komenda Powiatowa Policji w Otwocku.

Policjanci z otwockiej drogówki pełniący służbę na wysokości Woli Duckiej na trasie S-17 zwrócili w piątek wieczorem uwagę na jadącego z dużą prędkością volkswagena.

"Mundurowi ruszyli za autem i zmierzyli jego prędkość za pomocą wideo rejestratora. Okazało się, że kierowca ma na liczniku 203 km/h, gdzie maksymalna dopuszczalna prędkość na tym odcinku to 120 km/h" - czytamy w komunikacie funkcjonariuszy. Policjanci poruszali się nieoznakowanym autem.

Zobacz wideo Wola Ducka: Pirat drogowy pędził ponad 200 km/h

Otwock. Pirat drogowy ukarany

"Mężczyzna zareagował na nadane sygnały świetlne i dźwiękowe i zatrzymał się do kontroli. Był to 30-latek z województwa lubuskiego, który słono zapłacił za swoją brawurową jazdę, gdyż funkcjonariusze nałożyli na niego mandat karny w wysokości 2,5 tysiąca złotych i 10 punktów karnych" - dodano.

Więcej treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl >>>

Policja apeluje do kierowców o "rozwagę i rozsądek". "Droga nie jest miejscem do brawury, a stosowanie się do ustalonych przepisów pozwoli nam bezpiecznie powrócić do naszych domów" - podkreśla w komunikacie mł. asp. Paulina Harabin z KPP w Otwocku.

Więcej o: