Wypadek pod Wołominem. Policja zatrzymała mężczyzn, którzy uciekli. "Jednym okazał się policjant"

Policja zatrzymała dwóch mężczyzn, którzy uciekli z miejsca tragicznego wypadku w Kobyłce pod Wołominem. Obaj byli nietrzeźwi. Z ustaleń policji wynika, że kierujący kabrioletem wjechał w słup. Pod wpływem siły uderzenia z auta wypadli dwaj mężczyźni i zginęli, a dwa zbiegli z miejsca wypadku.

Do wypadku doszło po północy na ulicy Ręczajskiej w Kobyłce, w powiecie wołomińskim. Jako jedni z pierwszych na miejsce wypadku przyjechali strażacy, podał portal tvnwarszawa.pl.

- Po dojeździe naszych strażaków na miejsce zdarzenia okazało się, że pojazdem typu kabriolet podróżowały cztery osoby. Z nieznanych przyczyn auto uderzyło w słup, w wyniku czego dwie osoby wypadły z pojazdu. Dwie osoby, które nie odniosły obrażeń, uciekły z miejsca zdarzenia - mówi portalowi Jan Sobków z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Wołominie.

Więcej aktualnych informacji z kraju i ze świata na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Kierowca przyspieszył na widok żółtego światła. Ta decyzja kosztowała go 1000 zł

Strażak dodał, że ratownicy medyczni prowadzili reanimację mężczyzn, ale nie udało się ich uratować. Ofiary miały około 30 lat.

Tragiczny wypadek w Wołominie. Policja zatrzymała dwóch mężczyzn

Rzecznik Komendy Stołecznej Policji przekazał, że policja zatrzymała dwóch pozostałych mężczyzn, którzy uczestniczyli w wypadku w Kobyłce przed godziną 1 w nocy. 

Jednym z nich okazał się warszawski funkcjonariusz, będący poza służbą. Bez względu na to, czy był pasażerem, czy kierowcą, zostanie niezwłocznie wydalony ze służby. Jest to tragedia, która nie miała prawa się wydarzyć. W tego typu sytuacjach stosujemy zasadę zero tolerancji i kara musi być bezwzględna

- przekazał nadkom. Sylwester Marczak.

Prokuratura zdecydowała o zatrzymaniu obu mężczyzn. Jak przekazał Marczak, byli nietrzeźwi i mieli po ponad półtora promila alkoholu w organizmie.

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina >>>

Więcej o: