Targówek. Radni z PiS chcą kontroli w Domu Kultury Świt. Powodem zatrzymanie 50-letniego Roberta K.

W stołecznym ratuszu radni z Prawa i Sprawiedliwości złożyli pismo, w którym zaapelowali do Rafała Trzaskowskiego o przeprowadzenie kontroli w Domu Kultury Świt. Powodem jest zatrzymanie 50-letniego Roberta K., współtwórcy Wioski Żywej Archeologii, pod zarzutem wielokrotnego obcowania płciowego z nieletnią.
Zobacz wideo Mieszkaniec Katowic chciał zapłacić 14-latce za spotkanie. Na miejsce przyjechała policja

Robert K. został zatrzymany 23 czerwca. Usłyszał zarzut wielokrotnego obcowania płciowego z 14-letnią wolontariuszką. Jak informowała "Gazeta Wyborcza", zawiadomienie w sprawie mężczyzny złożyły burmistrz Targówka Małgorzata Kwiatkowska oraz matka dziewczynki.

Współtwórca Wioski Żywej Archeologii, gdzie odbywały się zajęcia edukacyjne na tematy związane z historią, trafił do aresztu na trzy miesiące. Sprawę obecnie bada prokuratura.

Więcej wiadomości na stronie głównej Gazeta.pl

Prawo i Sprawiedliwość domaga się od Trzaskowskiego kontroli

Radni PiS z Targówka Marta Borczyńska i Cezary Wąsik uważają, że władze Targówka wiedziały, o co podejrzewany jest Robert K., a mimo to pozwoliły mu na dalszą pracę z dziećmi. Wobec tego złożyli oni pismo do Rafała Trzaskowskiego, w którym domagają się od prezydenta miasta "natychmiastowej reakcji w celu wyjaśnienia wszelkich okoliczności i powiązań zatrzymanego pod zarzutem pedofilskim Roberta K. z instytucjami podległymi Urzędowi Dzielnicy Targówek i m.st. Warszawa".

"Zawiadomienie do prokuratury zostało złożone kilka miesięcy temu i mimo to Urząd Dzielnicy Targówek cały czas zwlekał z podjęciem działań mających na celu wyjaśnienie współpracy Roberta K. z Domem Kultury Świt" - podkreślili, dodając, że "współpraca podejrzanego z miejskimi instytucjami mogła naruszać kwestie formalno-prawne, co do finansowania i faworyzowania działań Roberta K

"Z uwagi na lokalne koneksje osób zamieszanych w sprawę zwracamy się do Pana o podjęcie wszelkich możliwych działań w celu wyjaśnienia tej sprawy oraz wyciągnięcia konsekwencji personalnych" - napisali.

Radni z Prawa i Sprawiedliwości złożyli także wniosek o zwołanie w trybie nadzwyczajnym sesji Rady Dzielnicy w tej sprawie.

Więcej o: