Plac Pięciu Rogów rozkopany tydzień po otwarciu. "Awaria instalacji elektrycznej"

Zaledwie tydzień po oddaniu do użytku Plac Pięciu Rogów potrzebował remontu. Na wylocie od strony ulic Kruczej i Widok został rozkopany fragment chodnika - Zarząd Dróg Miejskich poinformował, że awarii uległy kable.

Jak poinformował we wtorek portal TVN Warszawa, rozkopany i wygrodzony został kilkumetrowy odcinek w pobliżu skrzyżowania ulic Widok i Kruczej. Rozkopane zostało miejsce, gdzie wyłożone były nowe płyty.

Warszawski Zarząd Dróg Miejskich przekazał, że naprawiana jest awaria instalacji elektrycznej. - Wykonawca został zobowiązany do odtworzenia nawierzchni po zakończeniu prac - powiedział stacji Jakub Dybalski z ZDM.

Więcej informacji z kraju i ze świata na stronie głównej Gazeta.pl

Nie znana jest jednak przyczyna awarii oraz jak długo wykonywane będą prace.

Zobacz wideo Turbiny mogą być wiatrem w plecy polskiej energetyki. Najpierw jednak trzeba znieść zasadę 10H

Warszawa. Plac Pięciu Rogów otwarty

Przestrzeń, przy której zbiegają się ulice Bracka, Krucza, Zgody, Szpitalna i Chmielna została oddana pieszym 5 lipca. - Jeszcze kilkanaście miesięcy temu nie zmieścilibyśmy się tutaj wszyscy na wąskim chodniku. Teraz plac Pięciu Rogów to estetyczne miejsce, do którego wprowadziliśmy tyle zieleni, ile mogliśmy. Zależało nam, żeby była to przestrzeń, w której można spędzić czas z przyjaciółmi czy rodziną. Przestrzeń, w której można odpocząć - mówił podczas konferencji prasowej Rafał Trzaskowski.

Prace, które rozpoczęły się w marcu ubiegłego roku, objęły nie tylko plac. "W rejonie ulic Brackiej i Widok wyznaczone zostały dwa nowe naziemne przejścia dla pieszych. Wyremontowana została cała ul. Szpitalna oraz fragment ul. Kruczej do wysokości Al. Jerozolimskich, na którym powstały pasy rowerowe. Na ulicach dojazdowych do placu zostały utworzone strefy parkingowe dla dostawców" - informuje ZDM.

Jak przekazał Zarząd Dróg Miejskich na Plac Pięciu Rogów legalnie mogą wjechać tylko autobusy oraz kierowcy z identyfikatorami NC. 

Władze miasta były krytykowane w związku z niewielką ilością posadzonej na placu zieleni. Posadzono zaledwie 20 klonów polnych. Prezydent stolicy informował, że na więcej nie pozwolił Mazowiecki Wojewódzki Konserwator Zabytków. Radni warszawscy informowali także, że nie dało się tam zrobić np. chodnika - m.in. przez znajdujące się pod ziemią instalacje.

Więcej o: