50-letni aktywista z Targówka trafił do aresztu. Miał uprawiać seks z 14-latką

Prokuratura bada sprawę 50-letniego Roberta K., działacza z Targówka, który miał uprawiać seks z 14-letnią dziewczyną. Zawiadomienie w tej sprawie złożyły matka nastolatki oraz burmistrz Targówka. Mężczyzna trafił do aresztu na trzy miesiące.

Portal TVP Warszawa podał, że zatrzymany 50-letni mężczyzna to Robert K., współtwórca Wioski Żywej Archeologii przy Domu Kultury Świt. Odbywały się w niej zajęcia edukacyjne na tematy związane z historią. 

Robert K. usłyszał zarzut wielokrotnego obcowania płciowego z osobą poniżej 15. roku życia. Chodzi o 14-letnią wolontariuszkę, z którą 50-latek, jak podaje TVP Warszawa, miał nawet wybrać się m.in. na wycieczkę na Maltę.

Zobacz wideo Zobacz także: Kręcił "bączki" na parkingu przed sklepem, a potem próbował uciec policji

Targówek. Zatrzymanie 50-letniego Roberta K. 

Jak informuje "Gazeta Wyborcza", zawiadomienie w sprawie mężczyzny złożyły burmistrz Targówka Małgorzata Kwiatkowska oraz matka dziewczynki. 50-latek został zatrzymany 23 czerwca, trafił do aresztu na trzy miesiące.

Więcej treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl >>>

Według "GW" mężczyzna często pokazywał się z nastolatką publicznie i sygnały w tej sprawie miały trafiać do urzędników.

Urząd dzielnicy Targówek bada obecnie, jakie instytucje zawierały umowy z fundacją prowadzoną przez Roberta K. na organizację np. zajęć lub pokazów.  Ratusz ma przeprowadzić kontrolę i zbadać, czy dochodziło do ewentualnych nieprawidłowości.

Więcej o: