Warszawa. Bilety długookresowe są już dostępne w aplikacji mobilnej zaprojektowanej przez ratusz i ZTM

Kupowanie biletów 30- i 90-dniowych za pośrednictwem smartfona jest już możliwe. Jak przekazał Zarząd Transportu Miejskiego, w sieci udostępniona została aplikacja mobiWAWA. Ma ona w przyszłości być rozszerzana o kolejne funkcje.

Obecnie sześć komercyjnych aplikacji umożliwia kupno jednorazowego lub krótkookresowego biletu. Z tej możliwości nie mogli jednak korzystać ci, którzy korzystają z Warszawskiej Karty Miejskiej.

Jak przekazał Zarząd Transportu Miejskiego, nowa aplikacja mobiWAWA - zaprojektowana przez Biuro Cyfryzacji Miasta we współpracy z ZTM - obsługuje Warszawską Kartę Miejską, Kartę warszawiaka/warszawianki, Kartę Ucznia oraz zakup biletów długookresowych.

Więcej treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl >>>

"Można za jej pośrednictwem kupić bilety 30- i 90-dniowe, w tym bilety warszawiaka i warszawianki, z wyjątkiem biletów metropolitalnych (oferta Warszawa+ dla mieszkańców gmin aglomeracji). Aplikację można pobrać z portalu mojaWARSZAWA, strony internetowej WTP lub bezpośrednio w sklepach App Store i Google Play" - czytamy w komunikacie ZTM.

Zobacz wideo "Co tak drogo?" Jedzenie poza domem

mobiWAWA. Aplikacja umożliwia zakup biletu długookresowego

Bilet za pomocą aplikacji można aktywować, zawiesić, odwiesić, a także przedłużyć i kupić taki sam po raz kolejny.

"Aplikacja umożliwia okazywanie biletów do kontroli. Na aktywnym bilecie użytkownik znajdzie przycisk "KOD QR BILETU" – po kliknięciu w ten przycisk, na ekranie telefonu wyświetli się jego imię i nazwisko, aktualne zdjęcie, rodzaj biletu, data jego ważności oraz kod QR, który okazuje się kontrolerom biletów w pojeździe WTP oraz w strefie biletowej metra" - wyjaśniają urzędnicy.

Sprzedaż biletów w aplikacjachPasażerowie pomstowali na zmiany w kupowaniu biletów. I mieli rację. Mamy dane sprzedaży z ZTM

Podobnie aplikacja umożliwia, także dzięki kodowi QR, otwarcie bramki do metra.

"W przyszłości aplikacja będzie rozszerzana o kolejne funkcje" - zapowiada ZTM.

Więcej o: