Wypadek podczas remontu elewacji. Zerwała się platforma z robotnikami na wysokości 3-4 piętra

W trakcie remontu elewacji budynku przy alei "Solidarności" zerwała się platforma z robotnikami - podaje tvnwarszawa.pl. Poszkodowani zostali dwaj mężczyźni. Trafili do szpitala.

O zdarzeniu o 13.30 poinformował portal tvnwarszawa.pl. Jak przekazał reporter portalu Artur Węgrzynowicz, "podczas remontu elewacji bloku urwała się platforma, na której było dwóch robotników".

Zobacz wideo Tak wyglądał transport zniszczonych rosyjskich czołgów na wystawę w Warszawie

Wola. Zerwała się platforma remontowa. Dwaj robotnicy trafili do szpitala

- Jest urwana z jednej strony, wisi w powietrzu na wysokości 2. piętra. Jeden z robotników, z ogólnymi potłuczeniami i prawdopodobnie urazem kręgosłupa, jest już w karetce. Druga osoba ma otwarte złamanie nogi i uraz ręki i także jest już w karetce. Na miejscu są cztery karetki plus kilka zastępów straży pożarnej - poinformował. 

Bogdan Smoter z zespołu prasowego Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Warszawie informował, że na miejsce wypadku przyjechały cztery zastępy straży pożarnej. - Z drugiego piętra, z platformy na linach spadło dwóch mężczyzn. Są obecnie pod opieką załogi pogotowia ratunkowego - powiedział strażak - poinformował. Jak dodał, straż pożarna zabezpiecza teren. 

Stołeczna "Gazeta Wyborcza" podaje, że w chwili wypadku mężczyźni znajdowali się na wysokości 3-4 piętra. W pewnym momencie puściły liny podtrzymujące platformę i mężczyźni spadli. 

Więcej o: