Stacje metra Ulrychów i Bemowo już działają. Trzaskowski: Jak w dobrym filmie, synchron idealny

W czwartek otwarte zostały dwie nowe stacje metra - Ulrychów i Bemowo. Informację o uzyskaniu pozwolenia na użytkowanie Rafał Trzaskowski dostał jeszcze podczas konferencji prasowej. - Jak w dobrym filmie, synchron idealny - powiedział.

Mieszkańcy Warszawy mogą już korzystać ze stacji metra Ulrychów i Bemowo. W czwartek Rafał Trzaskowski i unijna komisarz Elisa Ferreira wzięli udział we wspólnej konferencji prasowej w sprawie otwarcia nowych stacji. 

Zobacz wideo Niecierpliwy i lekkomyślny kierowca ominął czerwone światło, przejeżdżając po chodniku

Stacje metra Bemowo i Ulrychów już otwarte. Trzaskowski: Jak w dobrym filmie

Gdy konferencja się rozpoczynała, nie wszystkie formalności dotyczące stacji Bemowo były dopięte. - Myślę, że będziemy działać w takim duchu, że będziemy super zgodni ze wszystkimi przepisami i wymogami. Traktujmy na razie stację Bemowo jako stację, która nie ma pozwolenia na użytkowanie, dlatego zaprosimy państwa po naszym briefingu do zwiedzania i przejazdu metrem, ale w kaskach i kamizelkach, ponieważ jesteśmy formalnie na placu budowy - przekazano na konferencji. 

Prof. Alojzy Nowak, rektor UW, podczas podpisania zarządzenia ws. utworzenia Wydziału Medycznego. Czerwiec 2022 r. UW uruchamia Wydział Medyczny. "Bardzo dobra wiadomość dla pacjentów"

- Dosłownie w momencie, kiedy prowadzimy tę konferencję, czekamy na ostatnie podpisy i ostatnie pieczątki pod pozwoleniem na użytkowanie. Podziękowania dla pana wojewody, że ten proces udało się przyspieszyć - stwierdził Rafał Trzaskowski. 

W ciągu roku ma skorzystać 40 mln pasażerów

Niedługo później prezydent ponownie zabrał głos. - Jak w dobrym filmie, synchron idealny. Minutę temu właśnie się okazało, że mamy wszystkie pieczątki i pozwolenia, także normalnie będziemy mogli otworzyć stację - powiedział.

Jak czytamy na stronie urzędu miasta, stacja Ulrychów "wyróżnia się ścianami zatorowymi, wykonanymi m.in. z patynowanej miedzi, które z czasem będą zmieniać kolor - wskutek naturalnego utleniania". "Z kolei na przystanku Bemowo - zbudowanym tuż obok dzielnicowego ratusza - ściany zostały wykonane ze stali kortenowskiej, znanej już pasażerom warszawskiego metra ze stacji Pl. Wilsona na linii M1. One również z upływem czasu będą 'dojrzewać' i nabierać docelowej rdzawej barwy" - pisze warszawski Ratusz

Jak poinformował na konferencji prezydent, szacunkowo w ciągu roku z nowych stacji skorzysta 40 mln pasażerów. - To niesamowicie odciąży ruch w stolicy. Ze stacji Trocka będzie można dojechać w ten rejon w niecałe 30 minut - mówił Trzaskowski.

Kukły bez wstępu na demonstrację Protest ws. CPK. Słomiane kukły nie miały wstępu na demonstrację

Więcej o: