Ząbki. Autobus uderzył w samochód ciężarowy. Nie żyje jedna osoba. Osiem osób jest rannych

Tragiczny wypadek w Ząbkach w powiecie wołomińskim. Autobus miejski zderzył się z samochodem ciężarowym. Niestety w wyniku zdarzenia zmarła jedna osoba, kilka jest ciężko rannych.

Do zderzenia autobusu i ciężarówki doszło w poniedziałek na wysokości ulicy Wroniej w Ząbkach. Według informacji TVN24 autobus miejski uderzył w tył naczepy samochodu ciężarowego.

Jak przekazał Karol Kierzkowski, rzecznik komendant głównego Państwowej Straży Pożarnej, na miejscu pracuje 60 strażaków i 16 samochodów straży pożarnej w tym sekcja ratownictwa medycznego straży.

Niestety w wyniku wypadku zmarła jedna osoba. Osiem jest ciężko rannych.

Według informacji Polskiej Agencji Prasowej ofiarą śmiertelną wypadku był jeden z pasażerów autobusu.

- Na miejscu są trzy śmigłowce Lotniczego Pogotowia Ratunkowego oraz śmigłowiec wojskowy - przekazała stacji TVN24 Katarzyna Urbanowska z zespołu prasowego mazowieckiego komendanta wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej.

Wypadek w Ząbkach. Nie żyje jedna osoba. Ranni trafili do szpitali

Jak informuje TVN24 w wypadku uczestniczył podmiejski autobus linii 2, który kursuje w Ząbkach i okolicach. Osoby, które uczestniczyły w zdarzeniu zostały przewiezione do szpitali w Warszawie i Wołominie.

Rzeczniczka Lotniczego Pogotowania Ratunkowego przekazała z kolei, że do wypadku zadysponowane zostały dwa śmigłowce, które przetransportowały rannych do szpitali.

- Śmigłowiec z Warszawy zabrał na pokład mężczyznę z poważnymi obrażeniami nóg. Został przetransportowany do jednego z warszawskich szpitali. Natomiast śmigłowiec z Sokołowa Podlaskiego miał zabrać kobietę z wielonarządowymi urazami. W końcu kobieta została jednak zabrana do szpitala karetką pogotowia - przekazała rzeczniczka Lotniczego Pogotowia Ratunkowego Justyna Sochacka.

W okolicy wypadku lądował również śmigłowiec wojskowy z Mińska Mazowieckiego, który zabrał jednego z poszkodowanych.

Więcej o: