Ratusz publikuje dane ws. uczniów z Ukrainy. W czołówce placówki na Mokotowie i Pradze-Południe

Łącznie blisko 17 tys. młodych Ukraińców uczy się w placówkach prowadzonych przez miasto i inne organy - podała wiceprezydentka Renata Kaznowska. Najwięcej z nich trafiło na Mokotów i Pragę-Południe.

Z zapytaniem ws. przybyłych z Ukrainy po 24 lutego nowych uczniów i uczennic zwróciła się do prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego stołeczna radna Renata Niewitecka.

Jak wynika z odpowiedzi udzielonej przez wiceprezydentkę Renatę Kaznowską, według stanu na 21 czerwca, liczba uczniów-uchodźców z Ukrainy uczęszczających do placówek prowadzonych przez miasto wynosi obecnie 14 127.

Więcej treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl >>>

Najwięcej z nich - 1880 - uczy się w placówkach na Mokotowie. W czołówce znajdują się również szkoły na Pradze-Południe (1301) czy na Śródmieściu (1160).

Uczniowie-uchodźcy z UkrainyUczniowie-uchodźcy z Ukrainy UM Warszawa

W jednostkach prowadzonych przez inne organy uczy się natomiast ponad 2,6 tys. uczniów-uchodźców. Najwięcej - 443 - na Białołęce.

Uczniowie-uchodźcy z UkrainyUczniowie-uchodźcy z Ukrainy UM Warszawa

Zobacz wideo Poparcie USA dla Ukrainy osłabło? Pytamy eksperta

Uczniowie z Ukrainy. Ponad 14,1 tys. w placówkach prowadzonych przez miasto

"W Warszawie zostały utworzone punkty nauki zdalnej. Szacuje się, że do końca maja (zakończenie zajęć edukacyjnych w Ukrainie), średnio w tygodniu z możliwości nauki w tych punktach korzystało ok. 175 uczniów przybyłych do miasta po 24 lutego" - przekazała Renata Kaznowska.

Z informacji przekazanych przez wiceprezydentkę wynika również, że niektórzy uczniowie korzystali równolegle z możliwości nauki w obu systemach.

"Zgodnie z informacjami pozyskanymi przez Urząd m.st. Warszawy od ukraińskiego ministerstwa edukacji, po zakończeniu zajęć uczniowie otrzymają uznawane przez system ukraińskiej oświaty, elektroniczne zaświadczenia o ukończeniu nauki w roku szkolnym 2021/2022" - dodała Kaznowska.

***

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina >>>

Więcej o: