Prokuratura umarza śledztwo ws. śmierci 20-letniej Portugalki. Kobieta zginęła na balkonie akademika

Prokuratura umorzyła śledztwo ws. śmierci 20-letniej Portugalki - podaje portal Tvnwarszawa.pl. Do tragedii doszło w październiku ub.r. na balkonie akademika AWF. Jak wynika z ustaleń śledczych, śmierć kobiety była wynikiem nieszczęśliwego wypadku i nie stwierdzono udziału osób trzecich.

W październiku na jednym z balkonów akademika warszawskiej Akademii Wychowania Fizycznego odnalezione zostało ciało 20-letniej studentki z Portugalii. Zwłoki znajdowały się na balkonie budynku należącego do żeńskiego domu studenckiego przy ul. Marymonckiej.

Portugalka była studentką Politechniki Warszawskiej, która uczyła się w ramach programu dla cudzoziemców Erasmus.

Więcej treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl >>>

W niefortunną noc miała próbować dostać się na imprezę, która odbywała się w akademiku. Nie została jednak wpuszczona przez portiera, więc postanowiła, że dostanie się do akademika przez balkon.

Zobacz wideo Zobacz także: Utrzymanie się na jednym pasie to nie lada wyzwanie. Policyjny pościg za kierowcą z 1,5 promila

Warszawa. Śmierć 20-letniej Portugalki na balkonie akademika AWF

Następnie, jak podaje Tvnwarszawa.pl, z nieustalonych powodów próbowała wydostać się z balkonu, przeciskając się przez przerwę między podłogą a balustradą. Przerwa miała 19 centymetrów. Kobieta udusiła się, gdy próbowała umieścić tam głowę i jej ciało zostało unieruchomione.

Jak poinformowała policja, studentka była pod wpływem alkoholu.

***

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina >>>

Więcej o: