Warszawa. Pożar autobusu komunikacji miejskiej na Alejach Jerozolimskich w pobliżu Dworca Zachodniego

W czwartek po południu na Alejach Jerozolimskich w Warszawie w pobliżu Dworca Zachodniego zapalił się autobus komunikacji miejskiej - przekazał serwis TVN Warszawa. Do wypadku doszło w godzinach szczytu, więc na jednej z głównych arterii miasta natychmiast utworzyły się pokaźne korki.

O zdarzeniu poinformował serwis TVN Warszawa. Jak przekazał w rozmowie z serwisem Karol Cebula, rzecznik policji z Ochoty, do zdarzenia doszło chwilę po godzinie 16. - W Alejach Jerozolimskich, około 50 metrów od przystanku zapalił się autobus - wyjaśnił mundurowy.

Rzecznik policji przekazał, że nikomu nic się nie stało. 30 pasażerom, którzy przebywali w pojeździe, udało się ewakuować samodzielnie, zanim pożar się rozprzestrzenił.

Warszawa. Pożar autobusu komunikacji miejskiej na Alejach Jerozolimskich przy Dworcu Zachodnim

Jak przekazuje portal TVN Warszawa, pożar pojawił się w komorze silnika autobusu miejskiego. Z kolei według doniesień Wirtualnej Polski, do zapłonu doszło, gdy autobus ruszał z przystanku. Ogień został ugaszony przez strażaków, którzy przybyli na miejsce.

Ponieważ do pożaru doszło w godzinach szczytu, na jednej z najbardziej ruchliwych arterii Warszawy, natychmiast utworzyły się ogromne korki. Po godzinie 16.30 służbom udało się odblokować jeden z pasów ruchu.

Więcej o: