W Centrum Szkolenia Policji w Legionowie posypały się dyscyplinarki za alkohol. "Naruszenie etyki"

Komendantka Centrum Szkolenia Policji w Legionowie wszczęła ponad dwadzieścia postępowań dyscyplinarnych wobec uczestników kursów zawodowych. Policjanci z zespołów prasowych w całym kraju i policyjni antyterroryści urządzili spotkanie towarzyskie zakończone awanturą i przepychankami.

O wydarzeniach w Centrum Szkolenia Policji w Legionowie napisał portal tvnwarszawa.pl. Tydzień temu spotkanie policjantów, którzy uczestniczyli w kursie zawodowym w podwarszawskiej szkole, zakończyło się awanturą z dyżurnym placówki. Portal ustalił, że w tym czasie w Legionowie trwał kurs dla funkcjonariuszy pionu kontrterrorystycznego z Wrocławia i Rzeszowa oraz policjantów zespołów prasowych.

Więcej aktualnych informacji z kraju i ze świata na stronie głównej Gazeta.pl

Wieczorem policyjni antyterroryści urządzili w pokoju koleżanek z oddziałów prasowych spotkanie. Był alkohol, muzyka, było głośno. Anonimowi rozmówcy portalu, którzy uczestniczyli w spotkaniu, relacjonowali, że policjanci pod wpływem alkoholu nie reagowali na próby uciszania.

Do pokoju przyszedł dyżurny szkoły, nakazując ciszę. Miał wytrącić jednemu funkcjonariuszowi szklankę z alkoholem z ręki i przewrócić stół. Miał też być agresywny. Dyżurny przekazał przełożonym, że antyterroryści mi ubliżali i ranili szkłem w rękę. 

Konsekwencje po awanturze w Centrum Szkolenia Policji w Legionowie

Komendantka Centrum Szkolenia Policji w Legionowie insp. Anna Jędrzejewska-Szpak zdecydowała o objęciu wszystkich 21 uczestników zajścia postępowaniami dyscyplinarnymi. Większość z nich odpowie za naruszenie etyki zawodowej. Policjanci dopuścili się tego, ponieważ nie poinformowali dyżurnych o wniesieniu i spożywaniu na terenie szkoły zakazanego alkoholu.

Do zajść w Legionowie odniósł się również Komendant główny policji generał Jarosław Szymczyk. Zdecydował o usunięciu funkcjonariuszy z pracy w pionach prasowych i przeniesieniu ich do służby w inne miejsca. Postępowaniem dyscyplinarnym objęto także dyżurnego szkoły.

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina >>>

Więcej o: