Śledczy ustalili tożsamość podejrzanych o zabójstwo na Nowym Świecie. Jest nakaz aresztowania

Prokuratura wydała nakaz aresztowania Sebastiana W. i Łukasza G. - to oni są podejrzewani ws. zabójstwa, do którego doszło na ul. Nowy Świat w Warszawie. 8 maja w nocy grupa kilku osób zaatakowała mężczyznę. 29-latek został ugodzony ostrym narzędziem i zmarł.
Zobacz wideo Tracz: Jeśli chodzi o nienawiść do OZE to podziały w Zjednoczonej Prawicy są bardzo wyraźne

Minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro poinformował, że śledczy ustalili tożsamość dwóch osób podejrzanych o zabójstwo mężczyzny na Nowym Świecie w Warszawie.

"ydano nakaz tymczasowego aresztowania Sebastiana W. i Łukasza G. To postępowanie od razu poleciłem objąć nadzorem. Sprawcy muszą zostać szybko i surowo ukarani

- napisał minister Zbigniew Ziobro na Twitterze.

Zabójstwo w centrum Warszawy

Do zdarzenia doszło w nocy z soboty na niedzielę 8 maja na Nowym Świecie w Warszawie. Kilka osób zaatakowało mężczyznę, który - według relacji świadków - stanął w obronie zaczepianych kobiet. 

Wywiązała się bójka i zaatakowany 29-latek został ugodzony nożem. Wskutek zadanych ciosów mężczyzna zmarł. Okoliczności zdarzenia wyjaśniane są pod nadzorem prokuratury.

Śródmiejska stołeczna policja opublikowała portret pamięciowy jednego z uczestników zdarzenia. Jego wizerunek zarejestrowała kamera miejskiego monitoringu.

Więcej o: