Niewybuch z II wojny światowej znaleziony na placu Defilad. Utrudnienia w centrum

Na budowie na placu Defilad wykopano niewybuch prawdopodobnie z czasów II wojny światowej. Kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami.

Jak poinformował serwis Wawa Hot News 24, niewybuch znaleziono na placu Defilad, w okolicy skrzyżowania ulic Marszałkowskiej i Świętokrzyskiej. 

TVN Warszawa podaje, że na miejscu jest patrol saperski, teren zabezpiecza policja i straż pożarna. Niewybuch prawdopodobnie pochodzi z czasów II wojny światowej. Odgrodzony jest skwer przy parku i część parkingu przed Pałacem Kultury i Nauki

Kierowców czekają utrudnienia na Świętokrzyskiej w kierunku Powiśla i Marszałkowskiej w stronę Mokotowa.  

Rozminowywanie Warszawy

W czasie działań wojennych terytorium Polski zostało gęsto zaminowane. Do rozminowania Warszawy przystąpiono już w styczniu 1945 roku, akcja trwała do marca. Saperzy zdjęli i zniszczyli wówczas ponad 15 tys. min oraz ponad 74 tys. bomb lotniczych, pocisków i niewybuchów.

Oczyszczanie terenów Polski z min i innych niebezpiecznych przedmiotów formalnie zakończono w 1956 roku, ale wciąż zdarza się, że saperzy muszą neutralizować niewybuchy z czasów II wojny światowej. W Warszawie wiele operacji saperskich przeprowadzono zwłaszcza podczas budowy metra w jego centralnym odcinku.

Więcej o: