Ogromny napis "Chwała Ukrainie!" przed rosyjską ambasadą w Warszawie

Na chodniku przed ambasadą Rosji w Warszawie pojawił się wielki napis "Слава Україні!" ("Chwała Ukrainie!"). Hasło zostało namalowane w barwach narodowych Ukrainy. Jest to część przedsięwzięcia Galeria Wolna Ukraina, w ramach którego przed rosyjską placówką ma funkcjonować strefa street artu.

Pomysłodawcami są m.in. warszawscy radni Sławomir Potapowicz, Marcin Rolni i Agnieszka Gierzyńska-Kierwińska. 

"Chwała Ukrainie" przed ambasadą Rosji 

Na razie przed rosyjską ambasadą przy ulicy Belwederskiej widać tylko niebiesko-żółty napis "Слава Україні!" ("Chwała Ukrainie!"). Jak wyjaśnia na Twitterze Potapowicz, od środy w tym miejscu ma funkcjonować strefa street artu ze sztuką z Ukrainy.

Zobacz wideo Należy rozmawiać z Putinem? Kowal: Zełenski stoi przed diabelskim dylematem

Napis jest elementem Galerii Wolna Ukraina, która ma zostać uruchomiona w środę. Tego dnia o godz. 14. przed placówką dyplomatyczną odbędzie się konferencja w tej sprawie. 

Zespół prasowy stołecznego ratusza przekazał, że na chodniku wzdłuż ogrodzenia przy ul. Belwederskiej pojawią się prace artystyczne "nawołujące do zakończenia rosyjskiej agresji i pokazujące cierpienie ofiar konfliktu". Organizatorem galerii jest Stołeczna Estrada, a kuratorem dr hab. Arkadiusz Karapuda.

Skarb Państwa przejął "Szpiegowo"

W poniedziałek Skarb Państwa przejął tzw. "Szpiegowo" czyli budynki przy ulicy Sobieskiego 100 w Warszawie, które przez wiele lat były dzierżawione przez Federację Rosyjską. Do kompleksu wszedł komornik. Przeciwko temu protestował obecny na miejscu przedstawiciel ambasady Rosji. Twierdził, że kompleks jest placówką dyplomatyczną. Ostatecznie komornik dostał się na teren "Szpiegowa", używając piły, którą przeciął łańcuch na bramie. 

Więcej o: