Pobyt w izbie wytrzeźwień jeszcze droższy. Ale im dłużej na Kolskiej, tym taniej

O 17 złotych podrożała cena, jaką trzeba zapłacić za noc spędzoną w izbie wytrzeźwień przy ul. Kolskiej w Warszawie. Taką decyzję w czwartek podjęła Rada Miasta.

Dotychczas za pobyt w izbie wytrzeźwień trzeba było zapłacić 326 złotych za noc. Od czwartku opłata ta wzrosła o 17 złotych. 

Radni przegłosowali tę decyzję zgodnie z obwieszczeniem Ministra Zdrowia z dnia 26 stycznia 2022 r. w sprawie maksymalnej wysokości opłaty za pobyt w izbie wytrzeźwień, placówce lub jednostce policji. Po waloryzacji opłata ta może maksymalnie wynieść 343,54 złote.

Więcej aktualnych informacji na stronie głównej Gazeta.pl

Im dłuższy pobyt, tym taniej

W czwartek przyjęto również nowy cennik za pobyt w Dziale Ciągów Alkoholowych. Dotychczas opłata wynosiła odpowiednio 450 złotych i 400 złotych za dobę w zależności od standardu pokoju (pokój 1-osobowy lub pokój 2-osobowy).

W zależności od liczby dni pobytu koszt dobowy będzie malał. Za pokój 1-osobowy zapłacić można nawet 310 złotych, a za 2-pokojowy 248 złotych.

Za uchwałą głosowało 49 radnych, 9 wstrzymało się od głosu. Nowy cennik wejdzie w życie po upływie 14 dni od dnia ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym województwa mazowieckiego.

Więcej o: