Joe Biden w Warszawie. W sobotę utrudnienia na drogach i zamknięte ulice. Gdzie? O której?

Prezydent Stanów Zjednoczonych Joe Biden przyleciał w piątek z wizytą do Polski. Na sobotę zaplanowanych jest kilka wydarzeń z jego udziałem w Warszawie, w związku z czym stołeczni kierowcy i podróżni komunikacji publicznej powinni liczyć się z utrudnieniami. Które ulice będą zamknięte? O której godzinie wystąpią utrudnienia?

Prezydent Joe Biden przyleciał do Polski w piątek. W Rzeszowie spotkał się ze stacjonującymi tam amerykańskimi żołnierzami, a następnie przyleciał do Warszawy i spędził noc w hotelu Marriott przy Dworcu Centralnym. W stolicy spędzi całą sobotę. Będzie rozmawiał z Andrzejem Dudą między innymi o bezpieczeństwie Polski w sytuacji toczącej się za wschodnią granicą wojny. 

Zobacz wideo Andrzej Duda spotkał się z Joe Bidenem. "Nie mówimy uchodźcy, to są nasi goście"

Ok. godz. 13 lub 14 prezydent spotka się z organizacjami pomagającymi uchodźcom. Z doniesień "Gazety Wyborczej" wynika, że wraz z premierem Mateuszem Morawieckim i prezydentem Warszawy Rafałem Trzaskowskim, odwiedzi uchodźców na Stadionie Narodowym. Następnie ok. godz. 17.30 wygłosi specjalne przemówienie na Zamku Królewskim. 

Wizyta Joe Bidena w Polsce. Policja apeluje o omijanie centrum 

W związku z wizytą prezydenta USA w Polsce kierowców i pasażerów komunikacji publicznej czeka sporo zmian i utrudnień w ruchu. Sylwester Marczak, rzecznik stołecznej policji, w rozmowie z tvnwarszawa.pl zaapelował do kierowców, by w sobotę omijali centrum Warszawy, nie poruszali się na pamięć i zwracali uwagę na znaki.

Rzecznik Zarządu Transportu Miejskiego Tomasz Kunert zwracał z kolei uwagę, że zmiany zajdą też w sferze komunikacji miejskiej. Trasy autobusów i tramwajów mogą zostać zmienione - transport będzie odbywał się objazdami. Jeśli ktoś musi dostać się do centrum, zaleca się jazdę metrem i pociągami, które w Warszawie przejeżdżają pod ziemią i nie są wrażliwe na zmiany w ruchu drogowym. 

Więcej informacji z kraju i ze świata znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

- Na naszej stronie i w mediach społecznościowych na bieżąco będzie prowadzona relacja z sytuacji na warszawskich ulicach. Będziemy tam informowali o tym, które autobusy i tramwaje zmieniły swoje trasy i którędy jadą - przekazał rzecznik. 

Wizyta Joe Bidena w Polsce. Które ulice będą zamknięte? 

Z informacji warszawskiego ratusza wynika, że w sobotę przez cały dzień wstrzymywany będzie ruch na Al. Jerozolimskich (przed przejazdem nimi prezydenta Joe Bidena), na Trakcie Królewskim (Krakowskie Przedmieście - al. Ujazdowskie) i na ulicach poprzecznych. W ciągu dnia do zmian w ruchu może dojść też na Wisłostradzie

Z kolei wieczorem, kiedy prezydencka kolumna będzie zmierzała ku Lotnisku Chopina, wyłączona z ruchu zostanie ul. Żwirki i Wigury. Niewykluczone, że z ruchu wyłączne mogą być też inne ulice, dlatego przypominamy kierowcom o tym, by - jeśli to możliwe - unikali centrum stolicy. 

Co z komunikacją miejską? Warszawski Transport Publiczny prowadzi bieżącą relację dotyczącą zmiany tras autobusów i tramwajów w komentarzach pod zamieszczonym niżej postem na Facebooku. "Zamknięte dla ruchu autobusowego i tramwajowego: Al. Jerozolimskie i most Józefa Poniatowskiego na odc. rondo Czterdziestolatka - rondo Waszyngtona. Tramwaje linii 7, 9, 22 i 24 kierujemy na trasy objazdowe. Po stronie Śródmieścia składy będą kończyły kursy na pl. Starynkiewicza, a po stronie praskiej - 7 na Gocławku, a 9, 22 i 24 na Ratuszowej-ZOO. Autobusy kursujące mostem Poniatowskiego kierujemy na most Łazienkowski, a pozostałe na najbliższe przejezdne ulice" - wynika z informacji na godz. 11

Sytuacja w ciągu dnia będzie się zmieniać, dlatego zachęcamy do śledzenia informacji na bieżąco. 

***

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina

Najnowsze informacje z Ukrainy po ukraińsku w naszym serwisie ukrayina.pl.

Więcej o: