Wypadek na trasie S17. Kilkanaście osób trafiło do szpitala. Wśród nich Ukraińcy z dziećmi

Na trasie Lublin-Warszawa niedaleko Garwolina doszło do zderzenia dwóch samochodów jadących w kierunku Warszawy. Kierowca osobowej toyoty uderzył w tył busa, w którym podróżowały rodziny z dzieci, w tym Ukraińcy uciekający przed wojną. Oba pojazdy dachowały. Straż pożarna poinformowała, że wszyscy uczestnicy wypadku trafili do szpitala.

Do zderzenia dwóch aut doszło dzisiaj około godziny 7:00 na wysokości Józefowa.

Zobacz wideo Czy Warszawa zerwie porozumienia z miastami partnerskimi z Rosji? Niby tak, ale nie do końca

- Samochody po zderzeniu dachowały. Łącznie w obu autach podróżowało 13 osób, wszystkie zostały przetransportowane do szpitali przez zespoły ratownictwa medycznego oraz śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego - przekazał dla TVN Warszawa mł. bryg. Tomasz Biernacki ze straży pożarnej w Garwolinie.

Wypadek na trasie S17. W pojazdach znajdowały się dzieci

Według dalszych informacji, które przekazała policja, w obu pojazdach znajdowały się dzieci w przedziale wiekowym 6-14 lat.

- Większość z nich to obywatele Ukrainy, rodzice z dziećmi. Część z tych osób nie odniosła obrażeń, ale w szpitalu przebywają jako opiekunowie osób małoletnich - powiedziała TVN policjantka. Jak dodała, wstępne ustalenia wskazują, że to kierowca toyoty wjechał w busa. Obaj kierowcy byli trzeźwi. 

Poszkodowani uczestnicy wypadku zostali przetransportowani do szpitali w Garwolinie i w Warszawie. Spowodowane wypadkiem utrudnienia na trasie zakończyły się ok godziny 11:00.

Specjalne wydanie gazety po ukraińsku dla osób, które uciekają przed wojną. Możesz je pobrać bezpłatnie tutaj.

Więcej o: