Warszawa. Otwarcie nowych stacji drugiej linii metra już wkrótce. Padły konkretne terminy

Budowa dwóch kolejnych odcinków II linii metra w Warszawie - zachodniego na Bemowo i wschodnio-północnego w stronę Bródna - powoli dobiega końca. Według nieoficjalnych informacji pasażerowie będą mogli pojechać pociągiem na Bemowo już w czerwcu, z kolei na Bródno dotrą we wrześniu.

Terminy otwarcia nowych stacji metra podał Witold Urbanowicz w artykule na portalu Transport Publiczny. Według nieoficjalnych informacji, na które się powołuje, pociągi w kierunku Bemowa miałyby ruszyć 11 czerwca, natomiast w stronę Bródna - 10 września.

Zobacz wideo Rolnicy w marszu na Warszawę. Zablokowali część ulic

Projekt miał być zrealizowany już w zeszłym roku, jednak z powodu pandemii prace budowlane znacznie się opóźniły.

Warszawa. Budowa pięciu nowych stacji metra

Jak informuje dalej Transport Publiczny, w Warszawie trwa budowa pięciu nowych stacji metra na dwóch odcinkach. Na wschodnio-północnym, o długości 3,9 km, mają się znaleźć trzy stacje: Zacisze, Kondratowicza oraz Bródno. 

Z kolei na odcinku zachodnim, o łącznej długości dwóch km, zaplanowano dwie stacje: Ulrychów i Bemowo.

Więcej wiadomości z kraju na stronie głównej Gazeta.pl.

Warszawa. 23 km drugiej linii metra 

Podane terminy otwarcia nowych odcinków drugiej linii metra nie zostały jeszcze oficjalnie potwierdzone przez warszawskie metro. Po ich otwarciu cała trasa będzie miała 19 km długości i 18 stacji. Do zbudowania pozostanie jeszcze ostatni, zachodni odcinek na Karolin, o długości czterech km, składający się z trzech stacji. Trwa uzyskiwanie potrzebnych pozwoleń do rozpoczęcia prac na tym odcinku.

Więcej o: