Warszawa. Niewybuch w szkole na Białołęce. Ewakuowano 450 uczniów. Na miejscu są saperzy

Ze Szkoły Podstawowej nr 257 przy ul. Podróżniczej na Białołęce w Warszawie w poniedziałek ewakuowano 450 uczniów. W trakcie robót ziemnych obok szkoły znaleziono niewybuch. Na miejscu są już saperzy.
Zobacz wideo Toruń. Wysadzenie pocisku z budowy II linii metra

Jak podają media, niewybuch wielkości około 60 cm znaleziono w trakcie robót ziemnych na boisku Szkoły Podstawowej 257 przy ul. Podróżniczej w Warszawie. Pocisk pochodzi najprawdopodobniej z okresu II wojny światowej.

"Pechowy powrót do szkoły"

- Pechowy powrót do nauczania stacjonarnego dla uczniów szkoły przy ulicy Podróżniczej. Około godziny 9:30 firma zajmująca się rozbudową tej placówki podczas prac ziemnych natrafiła na pocisk - potwierdziła w rozmowie z Radiem Dla Ciebie rzeczniczka Urzędu Dzielnicy Białołęka Marzena Gawkowska. 

Więcej wiadomości z kraju znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl >>>

- Ewakuowano około 450 uczniów. Młodsze dzieci zostały odebrane przez rodziców, starsze poszły do domów - przekazała z kolei oficer prasowa Komendanta Rejonowego Policji Warszawa VI kom. Paulina Onyszko w rozmowie z Onetem.

Naoczni świadkowie poinformowali portal, że na miejscu są już saperzy. Teren szkoły zabezpieczają policja i straż miejska.

Warszawa. W 2016 roku przy budowie innej szkoły znaleziono 78 niewybuchów

Fanpage "Dzielnica Białołęka" pokazał zdjęcia niewybuchu, zrobione przez burmistrza dzielnicy, Grzegorza Kucę. Strona przypomniała, że to nie pierwszy raz, gdy w Warszawie przy budowie szkoły natrafiono na niebezpieczne pozostałości po II wojnie światowej. W lipcu 2016 roku w trakcie budowy filii szkoły przy ul. Sprawnej 35a robotnicy odkryli skład 42 pocisków moździerzowych. Po dokładnym sprawdzeniu terenu budowy saperzy odkryli kolejne niewybuchy. Łącznie było ich 78 - czytamy.

Dodano, że pocisk w SP przy ul. Podróżniczej budowlańcy znaleźli w momencie prac fundamentowych pod nową halę sportową placówki.

Więcej o: