Garbatka. Rzucał własnym synem o podłogę. 3-letnie dziecko trafiło do szpitala, rodzice do aresztu

Prokuratura złożyła wniosek o tymczasowe aresztowanie rodziców 3-latka, który w stanie krytycznym trafił do szpitala i walczy o życie. Ojciec chłopca będzie odpowiadał za usiłowanie zabójstwa. Obojgu rodzicom grozi kara dożywotniego pozbawienia wolności

Do zdarzenia doszło w Garbatce w pow. kozienickim (woj. mazowieckie). We wtorek policja otrzymała zgłoszenie, że pogotowie ratunkowe zabrało do szpitala 3-letniego chłopca.

Zobacz wideo 52-latek z zarzutem podwójnego zabójstwa kolejne 3 miesiące spędzi w areszcie

W szpitalu dziecku wykonano badania. Okazało się, że chłopiec ma poważny uraz głowy i rozległego krwiaka mózgu, dlatego lekarze zdecydowali się na natychmiastową operację. Chłopiec w dalszym ciągu przebywa w szpitalu i walczy o życie.

Więcej wiadomości z kraju i ze świata na stronie głównej Gazeta.pl.

Według informacji podanych przez śledczych chłopiec był rzucany o podłogę i ścianę, co doprowadziło do poważnego urazu głowy i zatrzymania akcji serca.

Garbatka. Zarzuty dla rodziców pobitego 3-latka

W czwartek Prokuratura Rejonowa w Kozienicach postawiła 25-letniemu ojcu zarzut usiłowania zabójstwa i znęcania się nad dzieckiem. Matka chłopca usłyszała zarzut pomocnictwa do usiłowania zabójstwa i narażenia dziecka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia.

Śledczy informują, że kobieta już wcześniej nie radziła sobie z pierwszym dzieckiem z innego związku, które finalnie zostało jej odebrane i oddane pod opiekę innym osobom.

Para zatrzymanych posiada dwoje dzieci, jednak prokuratura nie stwierdziła, by wobec drugiego dziecka stosowali oni przemoc. Obojgu rodzicom grozi kara pozbawienia wolności w wymiarze od ośmiu lat do dożywocia.

***

Doświadczasz przemocy domowej? Jesteś jej świadkiem? Szukasz pomocy? Możesz zgłosić się na przykład do Ogólnopolskiego Pogotowia dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia". Bezpłatna infolinia czynna jest całodobowo pod numerem telefonu 800 12 00 02. Więcej informacji znajdziesz na tej stronie.

Jeśli występuje zagrożenie życia - dzwoń na numer alarmowy 112.

Więcej o: