Wybuch butli z gazem w bloku w Konstancinie-Jeziornie. "Całe mieszkanie objęte ogniem"

Pięć zastępów straży pożarnej walczyło z pożarem mieszkania w jednym z bloków przy ul. Warszawskiej w Konstancinie-Jeziornie. Przyczyną był wybuch butli z gazem. Jedna osoba została ranna.

Do wybuchu doszło w poniedziałek po godz. 4 nad ranem. "W momencie naszego przyjazdu na miejsce zdarzenia ogniem objęte było całe mieszkanie, płomienie sięgały wyższych kondygnacji" - informuje w mediach społecznościowych Ochotnicza Straż Pożarna w Konstancinie-Jeziornie. Na miejsce zostały też skierowane zastępy z Piaseczna i Bielawy.

Zobacz wideo Zobacz także: 22-latka z Jaworzna potrąciła 81-latkę z Mysłowic i nie zatrzymała się, by jej pomóc

Konstancin-Jeziorna. Wybuch butli z gazem

"Jedna osoba opuściła płonące mieszkanie o własnych siłach. Mieszkańcy budynku zostali obudzeni i ewakuowani na czas prowadzonych działań. Ogień został stłumiony i opanowany, zanim dostał się na kolejne kondygnacje" - podają strażacy. Jak informują, działania trwały dwie godziny.

Więcej treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl >>>

Portal Tvnwarszawa.pl podał, że przyczyną pożaru był wybuch butli z gazem używanej w kuchni. Jedna osoba trafiła do szpitala. 42 ewakuowanych mieszkańców bloku wróciło do swoich lokali po tym, jak zezwolił na to inspektor nadzoru budowlanego.

Więcej o: