Warszawa. Sprawdzono dachy 84 budynków na Woli. "Bez użycia drabiny", a przy pomocy drona

Na warszawskiej Woli odbyła się kontrola dachów miejskich budynków. - W naszej pracy, gdy tylko to jest możliwe, staramy się korzystać z nowoczesnych rozwiązań. Właśnie dlatego dachy administrowanych nieruchomości skontrolowaliśmy przy pomocy drona - tłumaczy Mateusz Matejewski, dyrektor ZGN Wola.
Zobacz wideo Warszawa. Policjanci zatrzymali 13-latka, który podawał się za wnuczka i próbował wyłudzić pieniądze od 67-latka

Wolski Zakład Gospodarowania Nieruchomościami zakończył kontrolę dachów budynków, które są własnością miasta. "Łącznie sprawdzono dachy 84 budynków, ale co ciekawe - bez użycia drabiny" - poinformowano na Facebooku.

- W naszej pracy, gdy tylko to jest możliwe, staramy się korzystać z nowoczesnych rozwiązań - podkreślił Mateusz Matejewski, dyrektor ZGN Wola. - Właśnie dlatego dachy administrowanych nieruchomości skontrolowaliśmy przy pomocy drona, dzięki czemu udało się to zrobić równie dokładnie, ale zdecydowanie szybciej, niż gdyby na każdy budynek musieli wchodzić nasi technicy - dodał.

Więcej wiadomości na stronie głównej Gazeta.pl

"Analiza ułatwi nam podejmowanie decyzji w sprawie ewentualnych remontów"

Zakład Gospodarowania Nieruchomościami zamieścił w mediach społecznościowych nagrania z kontroli. Jak podkreśla, można na nich sprawdzić zarówno aktualny stan techniczny zarówno samego poszycia, jak i znajdującego się na dachach wyposażenia, takiego jak kominy czy instalacje odgromowe.

- Analiza tych nagrań ułatwi nam podejmowanie decyzji w sprawie ewentualnych remontów - zaznacza Mateusz Matejewski.

Więcej o: