Rafał Trzaskowski zwołał sztab kryzysowy w Warszawie. "Potrzeba pilnych działań rządu"

W środę w stolicy zebrał się zespół zarządzania kryzysowego, który przedyskutował kwestie związane z rozwojem pandemii COVID-19. "Potrzeba pilnych działań rządu; priorytety to m.in. wzrost wyszczepialności trzecią dawką" - podkreślił prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski.

Informację na temat zwołania sztabu prezydent miasta Rafał Trzaskowski przekazał na Twitterze. W środę w całej Polsce odnotowano ponad 30 tysięcy przypadków zakażenia koronawirusem, z czego 5,5 tysiąca na Mazowszu (2668 w samej Warszawie). To najwięcej od marca 2020 roku.

Ważny sztab nt. coraz trudniejszej sytuacji epidemicznej z ekspertami, przedstawicielami służb i instytucji miejskich oraz państwowych. Potrzeba pilnych działań rządu. Priorytety to wzrost wyszczepialności 3. dawką i organizacja pracy zdalnej w kluczowych instytucjach

- napisał Trzaskowski, załączając do wpisu zdjęcia, na których widać uczestników posiedzenia zespołu zarządzania kryzysowego m.st. Warszawy. Na spotkaniu obecny był m.in. ekspert Naczelnej Rady Lekarskiej ds. walki z COVID-19, dr n. med. Paweł Grzesiowski.

Sztab kryzysowy w Warszawie. Powodem sytuacja pandemiczna

Rafał Trzaskowski po spotkaniu napisał w mediach społecznościowych:

Pandemia nie odpuszcza. Notujemy rekordowe liczby zachorowań. Niezbędne są konkretne decyzje i działania rządzących. Przygotowujemy się jak możemy, także na poziomie samorządu. Ale apeluję także do Państwa: szczepcie się, dbajcie o siebie i swoje zdrowie.

W środę informacje na temat pogarszającej się sytuacji epidemicznej przekazał na konferencji prasowej minister zdrowia.  - Wyniki są bardzo poważne i oznaczają, że już nie tylko wkroczyliśmy w piątą falę, ale że ta fala będzie w najbliższych dniach bardzo dynamicznie się rozwijała. Ostatnie dwa dni to dynamika, z którą - można powiedzieć - nie mieliśmy do tej pory do czynienia - mówił Adam Niedzielski. Minister przekazał, że ponad 20 proc. obecnych zakażeń spowodował wariant omikron. Mimo rosnącej liczby zakażeń wprowadzono żadnych nowych obostrzeń oprócz wymogu pracy zdalnej w jednostkach administracji państwowej.

*

PAP, autorka: Sonia Otfinowska

sno/ ok/

Więcej o: