Zakrwawiony pasażer w autobusie. Został zaatakowany siekierą. Jest zarzut o usiłowanie zabójstwa

Policjanci z Wawra dzień po odnalezieniu rannego mężczyzny w autobusie, zatrzymali podejrzanego o usiłowanie zabójstwa. 28-latek, jak wynika z ustaleń, zaatakował mężczyznę i zadał mu rany siekierą.

W ubiegły poniedziałek kierowca autobusu linii 173 zorientował się, że w jego pojeździe znajduje się poważnie ranny i krwawiący mężczyzna. Kierowca wezwał pomoc i rannego przetransportowano do szpitala. Pasażer autobusu miał rany zadane ostrym narzędziem, które - jak ustaliła policja - powstały przed wejściem mężczyzny do autobusu. 

Kryminalni z Wawra już następnego dnia dotarli do osoby, która miała mieć bezpośredni związek z tym zdarzeniem. Pozyskane informacje i zabezpieczone dowody wskazywały, że 28-latek zaatakował pokrzywdzonego i zadał mu ciosy siekierą. Mężczyzna został zatrzymany.

Policjanci doprowadzili podejrzanego go do prokuratury, dostarczyli również zgromadzony materiał dowodowy. Prokurator wszczął śledztwo w związku z podejrzeniem usiłowania zabójstwa. Taki też zarzut został przedstawiony 28-latkowi. Sąd przychylił się do przedłożonego wniosku i zastosował wobec podejrzanego trzymiesięczny tymczasowy areszt.

Za zarzucany czyn może mu grozić nawet dożywocie.

Zobacz wideo Dwumetrowy bałwan-olbrzym na środku drogi w Lesznie. Policjanci musieli się z nim rozprawić.
Więcej o: