Pożar kamienicy na Gocławku. Jedna osoba nie żyje, kilkadziesiąt ewakuowanych

Trwa wyjaśnianie przyczyn pożaru, do którego doszło w sobotę wieczorem w jednym z mieszkań w kamienicy przy ul. Kresowej w Warszawie. Z ogniem walczyło kilkanaście zastępów straży pożarnej. Zginęła jedna osoba.

Pożar wybuchł w sobotę ok. godz. 19 w jednym z mieszkań na drugim piętrze. Akcja gaśnicza trwała do późnych godzin nocnych. Oprócz jednego lokalu, spaliła się też część poszycia dachowego.

W mieszkaniu znaleziono ciało jednej osoby. Jak przekazała portalowi Metrowarszawa.gazeta.pl mł. asp. Irmina Sulich z Komendy Stołecznej Policji, była to kobieta.

Zobacz wideo Zobacz także: Policja musiała interweniować, gdy między dwoma kierowcami doszło do sprzeczki. Jeden groził drugiemu bronią hukową

Gocławek. Pożar kamienicy

W trakcie akcji gaśniczej, w której brało udział kilkanaście zastępów straży pożarnej, z budynku ewakuowano 31 osób, część z nich została przewieziona do hotelu.

Więcej treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl >>>

Przyczyny pożaru nie są na razie znane. Okoliczności będą wyjaśniane przez biegłego z zakresu pożarnictwa. Ponadto stan budynku oceni inspektor nadzoru budowlanego, który stwierdzi, czy mieszkańcom będzie wolno wrócić do kamienicy.

Więcej o: