Orszak Trzech Króli przeszedł Traktem Królewskim. "Dzień wesoły". Nycz: Warszawo, świeć przykładem

- Warszawo, świeć przykładem - mówił podczas mszy inaugurującej uroczystość Objawienia Pańskiego kardynał Kazimierz Nycz. Następnie z placu Zamkowego wyruszył Orszak Trzech Króli. Podobnie jak w sześciuset innych polskich miastach, odbywał się pod hasłem "dziś dzień wesoły".

Po godzinie 12 korowód kolędników ruszył z placu Zamkowego - przeszedł Traktem Królewskim ma plac Piłsudskiego. Przewodniczący Fundacji Orszak Trzech Króli Piotr Giertych zapowiadał wcześniej, że "w związku z pandemią orszak w tym roku będzie liczył sto osób". - Przejdziemy z placu Zamkowego na plac Piłsudskiego, gdzie będzie scena z szopką. Tam królowie oddadzą pokłon świętej rodzinie. Będziemy też kolędować i zatańczymy poloneza - relacjonował.

Zobacz wideo Warszawa. Policjanci zatrzymali 13-latka, który podawał się za wnuczka i próbował wyłudzić pieniądze od 67-latka

Trzech Króli w Warszawie. Nycz: Zadanie nasze jest wielkie

Wcześniej modlitwę  Anioł Pański poprowadził metropolita warszawski kardynał Kazimierz Nycz, który przypomniał, że tradycja orszaków "pięknie wpisała się w Polskę". Podkreślił, że powinna się ona rozwijać, dlatego, że "potrzeba głoszenia Ewangelii współczesnemu światu jest wielka".

- Zadanie więc nasze jest wielkie - dodał kardynał Nycz. - I trzeba, żebyśmy, idąc ulicami naszego miasta, wołali - za dzisiejszym czytaniem pierwszym - powstań Warszawo, świeć dla innych miast i części Polski. Świeć przykładem jasnego, dobrego chrześcijańskiego życia i otwarcia na wszystkich, którzy potrzebują naszej pomocy - powiedział.

Orszaki przejdą dziś - pod hasłem "Dzień dziś wesoły" - w 668 miejscowościach w całej Polsce. Warszawskiemu orszakowi towarzyszy w tym roku m.in. gra miejska dla rodzin "Spacer Orszakowy" i charytatywny Bieg Trzech Króli, z którego dochód będzie przeznaczony na szkołę zawodową Eastlands w Nairobi w Kenii.

Więcej o: