Warszawa. Mężczyzna rozbił szybę w aptece. Poproszono go o założenie maseczki

Młody mężczyzna zbił szybę w jednej z aptek na Bemowie, gdy farmaceutka poprosiła go o założenie maseczki. Po zdarzeniu wybiegł z apteki i odjechał. Sprawą zajmie się teraz policja. To już drugie takie zdarzenie w Warszawie w krótkim czasie.

W piątkowe południe w jednej z bemowskich aptek młody mężczyzna rozbił szybę, gdy farmaceutka poprosiła go o założenie maseczki. -  Wyraził się w sposób bardzo wulgarny i silnie uderzył dłonią w szybę oddzielającą okienko farmaceuty od pacjentów. Szyba się stłukła i rozsypała się na całą aptekę - mówi jedna z farmaceutek w rozmowie z TVN24.

W wyniku agresywnego zachowania mężczyzny jedna z kobiet została ranna w rękę. Sprawa została już zgłoszona na policję. - Szacujemy straty. Ponadto będziemy wyjaśniać, dlaczego mężczyzna był bez maseczki - powiedziała Marta Sulowska, rzeczniczka wolskiej policji.

Więcej najnowszych informacji przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl.

Zobacz wideo Kołobrzeg. Policja szuka kierowcy, który potrącił nastolatkę na przejściu dla pieszych

Klienta apteki na Lesznie poproszono o założenie maseczki. Zdemolował lokal

Do podobnego zdarzenia doszło pod koniec listopada w aptece przy ul. Leszno na warszawskiej Woli. Do placówki przyszedł klient bez maseczki. Na uwagę farmaceutek, aby zastosował się do obowiązujących obostrzeń, wpadł w furię. Mężczyzna przewrócił część stojaków z lekami i zaczął niszczyć inne elementy wyposażenia lokalu.

- Najpierw szarpnął za regał, na którym leżały herbaty i zioła, drugim stojakiem rzucił w szybę apteki i zbierał się do wyjścia, ale jeszcze na odchodne zaczął kopać w kosz na śmieci tak uporczywie, że roztrzaskał go na kawałki - relacjonowała farmaceutka.

Głos w sprawie zabrał Związek Zawodowy Pracowników Farmacji, który podkreślił, że ostatnio coraz więcej klientów nie nosi maseczek w aptekach. Przypominamy: Obecnie każdy ma obowiązek noszenia maseczki w miejscach publicznych. Chodzi m.in. o komunikację miejską, kina, przychodnie i apteki.

Więcej o: