Rafał Trzaskowski ujawnia horrendalne podwyżki cen gazu. Do premiera: Przesadził pan z tym talentem

Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski zamieścił wpis w mediach społecznościowych, w którym ujawnił horrendalne (do 1000 proc.) podwyżki stawek za gaz, które państwowe PGNiG narzuciło stołecznym instytucjom i zwrócił się do premiera Mateusza Morawieckiego: "Prezes twierdzi, że jest pan 'najzdolniejszym politykiem wszech czasów', ale teraz to już pan z tym talentem przesadził" - napisał.

Inflacja w kraju postępuje i dotyka niemal każdego sektora gospodarki. W sprawie podwyżek cen gazu, planowanych na przyszły rok w Warszawie, wypowiedział się prezydent miasta Rafał Trzaskowski. Ww wpisie na Facebooku nawiązał m.in. do amerykańskiej czarnej komedii "Don't look up" oraz do podsłuchów za pomocą Pegasusa. 

Zobacz wideo "Czyżby nadciągał kataklizm dla tych z kredytami?" Odpowiadamy na Wasze pytania [Q&A]

Rafał Trzaskowski do premiera Morawieckiego: Czy podwyżki cen gazu to element "tarczy antyinflacyjnej"?

"Panie premierze, czy podwyżki cen gazu ze strony państwowej spółki PGNiG albo innych spółek to element 'tarczy antyinflacyjnej'?" - zaczął wpis na Facebooku prezydent stolicy RafałTrzaskowski i przeszedł do wyliczania podwyżek planowanych na rok 2022 w poszczególnych jednostkach samorządowych stolicy. Jak podkreślił, niektóre wyniosą nawet 1000 proc. 

"OSiR Ursus - podwyżka 390 proc.
OSiR Solec, Jutrzenka, Szczęśliwice - podwyżka 490 proc.
Przychodnie Zdrowia Ursynów - podwyżka 800 proc.
Mieszkania komunalne (ZGN) Wawer - podwyżka 900 proc.
I absolutny rekordzista - mieszkania komunalne (ZGN) Włochy - 1000 proc.".

Następnie polityk ocenił, że "po galopujących w skali całego kraju cenach śmieci i prądu to kolejna "niespodzianka od PiS dla mieszkańców". Zadał również pytanie o tarczę ochronną zapowiadaną przez rząd. 

Prezydent Warszawy o PiS: Sprowadzacie tony rosyjskiego węgla, marnujecie unijne miliardy

W ironicznych słowach prezydent Warszawy napisał: "Prezes twierdzi, że jest pan 'najzdolniejszym politykiem wszech czasów', ale teraz to już pan z tym talentem przesadził". Poruszył także temat dotacji unijnych i energii odnawialnej. "Zamiast planować strategicznie - zarżnęliście energetykę wiatrową, sprowadzacie tony rosyjskiego węgla, marnujecie unijne miliardy" - ocenił. 

Na koniec polityk nawiązał do amerykańskiej czarnej komedii i afery z podsłuchami. "Zacytuję panu hasło z filmu, który ostatnio oglądałem: Look up! Tak zdolnego polityka jak pan w górę powinna ponieść wyobraźnia, nawet bez Pegaza można się obejść" - podsumował Trzaskowski.

Więcej o skokowym wzroście cen gaz w Polsce przeczytasz w poniższym artykule: 

***Twój rachunek za gaz gwałtownie wzrósł po ostatnich podwyżkach? Napisz do nas na redakcjagazetapl@agora.pl.

Więcej o: