Warszawa. Pijana kobieta potrąciła dwóch mężczyzn na przejściu dla pieszych. Obaj trafili do szpitala

Do niebezpiecznego wypadku doszło na przejściu dla pieszych na ulicy Dominikańskiej (Służew) w Warszawie. Pijana kobieta potrąciła autem osobowym dwóch znajdujących się na pasach mężczyzn. Jak przekazała policja, miała wówczas prawie 1,5 promila alkoholu. Obaj mężczyźni trafili do szpitala.

Wypadek w Warszawie na Służewie miał miejsce w czwartek (2 grudnia) wieczorem, ok. godz. 19. Jak informuje TVN24, do potrącenia mężczyzn doszło na przejściu dla pieszych bez sygnalizacji świetlnej na ulicy Dominikańskiej. Mężczyźni zostali przetransportowani do szpitala, jeden prawdopodobnie doznał poważnego urazu głowy. 

Zobacz wideo Tomaszów Lubelski. Potrącił kobietę na przejściu. Prawo jazdy posiadał dopiero od trzech dni

Służew. Wypadek na pasach. Pijana kobieta potrąciła dwóch mężczyzn 

- Kierująca toyotą yaris potrąciła dwie osoby przechodzące przez jezdnię na oznakowanym przejściu dla pieszych. Została przebadana na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Wykazało prawie półtora promila - poinformowała w rozmowie ze stacją Marta Gierlicka z Komendy Stołecznej Policji.

Protesty w Austrii Fala protestów w Europie. W Holandii zamieszki na ulicach kilku miast [ZDJĘCIA]

Więcej wiadomości z Warszawy znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Niebezpieczny wypadek miał miejsce na pasach bez sygnalizacji świetlnej. Jak przekazał reporter TVN24 Artur Węgrzynowicz, przejście dla pieszych jest dobrze oświetlone, a na środku jezdni znajduje się  oznakowana wysepka. - Toyota stoi kilka metrów za pasami. Ma mocno rozbitą przednią szybę i uszkodzone elementy karoserii w przedniej części pojazdu - relacjonował z miejsca wypadku Węgrzynowicz. Reporter dodał, że policja zatrzymała kierującą pojazdem. 

Wypadek w Warszawie. Poszkodowany doznał poważnego urazu głowy

Straż pożarna - zdjęcie ilustracyjne Jechali do pożaru, zderzyli się z tirem. Dwóch strażaków nie żyje

Z ustaleń stacji wynika, że jeden z potrąconych mężczyzn doznał poważnego urazu głowy. Obaj zostali zabrani przez służby medyczne do szpitala. Obecnie o ich stanie zdrowia nic więcej nie wiadomo.

W 2020 roku, pierwszym pandemicznym, na policję zgłoszono 23 540 wypadków drogowych. W porównaniu do 2019 roku był to spadek o 22,3 proc. W wyniku tych zdarzeń śmierć poniosło 2 491 osób, mniej niż rok wcześniej - wówczas w wypadkach zginęło 2 909 osób (spadek o 14,4 proc.). W 2020 roku w wypadkach ranne zostały 26 463 osoby, w tym 8 805 ciężko (spadek o 25,4 proc.).

Więcej o: