Boże Narodzenie w Warszawie. Świąteczna iluminacja ruszy już w najbliższy weekend

Tego roku w Warszawie po raz pierwszy pojawi się przystrojony świątecznymi dekoracjami tramwaj. Od 4 grudnia mieszkańcy Warszawy będą mogli podziwiać również iluminacje, a w wybranych dniach, niektóre ulice zamienią sie także w deptak.

Świąteczny skład metra ruszył już pierwszego dnia grudnia ze stacji Księcia Janusza. Przystrojony lampkami i niebiesko-czerwonymi kolorami, będzie kursował tak, aż do 6 stycznia (Święta Trzech Króli). 1 grudnia zapalona została także choinka na pl. Zamkowym. W kolejnych dniach mieszkańców stolicy czeka jeszcze inauguracja świątecznej iluminacji, udekorowany tramwaj oraz deptak. 

Zobacz wideo Święta, święta i po świętach? Zadbaj o gwiazdkowy nastrój w swoim domu na dużo dłużej

Boże Narodzenie w Warszawie. Świąteczny tramwaj i iluminacja

Podczas uroczystego zapalenia choinki obecny był prezydent Warszawy. - Wiem, że wielu z nas martwi pandemia, drożyzna albo prozaiczna ciemność, która w grudniu szybko zapada. Nie ma na to jednej rady, ale chcemy Wam przed świętami dać trochę nadziei. Niech ta warszawska choinka, którą dzisiaj rozświetlamy będzie symbolem nadziei na to, że po mroku przychodzi jasność, po burzy słońce, a po kłopotach radość. A każdą ciemność można rozjaśnić dobrym, ciepłym światłem. Tego Wam życzę nie tylko na święta - powiedział Rafał Trzaskowski cytowany przez portal UM Warszawa

Miasto z piernika w Kolejkowie we Wrocławiu Wrocław. W Kolejkowie pojawiło się miasto z piernika [GALERIA]

Więcej wiadomości z Warszawy przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl.

W tym roku po raz pierwszy ma także zostać udekorowany jeden z warszawskich tramwajów. Na tory wjedzie już w poniedziałek 6 grudnia i kursować będzie najbardziej znanymi trasami Warszawy. Pojazd ma być przystrojony w świąteczne wzory oraz lampki. 

Od soboty 4 grudnia zabłyśnie również świąteczna iluminacja, która rozświetli teren Starówki, pl. Zamkowego, Nowego Świata oraz Krakowskiego Przedmieścia. Jak informuje Warszawa.Wyborcza.pl, drzewa i latarnie przystrojone zostaną girlandami z diod LED, które mają być również bardziej ekologiczne niż w ubiegłych latach - nocą ich moc ma zostać zmniejszana. 

Święta w 2021 roku. Ulice Warszawy zmienią się w deptak

Jak co roku w świąteczny deptak zmieni się Trakt Królewski. Wyłączone z ruchu drogowego zostaną wówczas dwie ulice: Nowy Świat oraz Krakowskie Przedmieście (od ronda de Gaulle’a do Miodowej). W weekendy poprzedzające święta Bożego Narodzenia ulice te zmienią się w deptak, dostępny dla pieszych i rowerzystów. Będą nim także od Wigilii Bożego Narodzenia (24 grudnia) do Święta Trzech Króli (6 stycznia).

Choinkowa zabawa dla dzieci w Biurze Gastronomii Warszawskiej Spółdzielni Spożywców 'Społem' w Warszawie, lata 1967 - 1973 Święta w PRL-owskiej Warszawie. Przypomnij sobie, jak wyglądały

Więcej o: