Wichura w Warszawie. Wiatr zerwał fragment świątecznej dekoracji z Galerii Wileńskiej

Wichura w Warszawie zerwała fragment świątecznej dekoracji z budynku elewacji Galerii Wileńskiej. Na miejsce przyjechali funkcjonariusze straży pożarnej, którzy zabezpieczyli teren.

Do zdarzenia doszło w czwartek 2 grudnia po południu przy skrzyżowaniu alei "Solidarności" z Targową. Silny wiatr zerwał fragment świątecznej dekoracji z budynku Galerii Wileńskiej na Pradze Północ. Na miejscu pracowały dwa zastępy straży pożarnej. Funkcjonariusze zabezpieczyli teren. Niezbędny okazał się wóz z podnośnikiem. 

- Wiatr zerwał jeden z elementów dekoracji. Jest to wstęga zawiązana w kokardę. Zwisa z ok. 15 metrów. W tej chwili straż pożarna zabezpiecza miejsce, aby nie doszło do dalszych uszkodzeń - powiedział w rozmowie z wawainfo.pl kpt. Łukasaz Michoński z Państwowej Straży Pożarnej w Warszawie. Jak poinformował portal, w rejonie skrzyżowania ulicy Radzymińskiej z Targową były utrudnienia w ruchu spowodowane akcją funkcjonariuszy.

Zobacz wideo Mroźna zima a globalne ocieplenie. „Utrwaliło się oczekiwanie, że będzie tylko cieplej"

Więcej informacji ze świata i kraju znajdziesz na stronie głównej portalu Gazeta.pl.

Warszawa. W piątek znowu zawieje

Z prognozy pogody dla Warszawy wynika, że w piątek 3 grudnia termometry pokażą 1 stopień Celsjusza. Istnieje niewielkie prawdopodobieństwo, że pojawią się opady, ale według synoptyków mieszkańcom Warszawy nadal będzie towarzyszył silny wiatr, przez co odczuwalna temperatura wyniesie -5 stopni Celsjusza. Kolejna noc również przyniesie ujemne wartości.

Sejm Sejm odrzucił projekt całkowitego zakazu aborcji. PiS niejednomyślne

Więcej o: