Warszawa. Śmigłowiec LPR lądował w centrum miasta

W poniedziałek około godziny 10 przy ulicy Towarowej lądował śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, gdzie pomocy potrzebowała osoba znajdująca się na pobliskiej stacji metra. O sprawie jako pierwsza poinformowała stacja TVN.

Śmigłowiec koło godziny 10 rano wylądował na terenie zielonym przy ulicy Towarowej 7. Straż Pożarna przetransportowała ratowników bezpośrednio na rondo ONZ, gdzie znajdowała się osoba potrzebująca pomocy - podaje TVN24.  

Zobacz wideo Szef Szpitala Narodowego: Jest kilka szpitali, które zgłaszają problem logistyczny. W większości to odbywa się płynnie

Powodem ściągnięcia załogi śmigłowca był brak wolnej karetki. Samo lądowanie LPR nie spowodowało utrudnień w ruchu.

Więcej najnowszych informacji z Polski przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl.

W związku z interwencją służb do godziny 11 występowały utrudnienia w kursowaniu metra na linii M2. Pociągi linii metra M2 kursowały w pętlach: Trocka - Rondo ONZ oraz Księcia Janusza - Rondo Daszyńskiego. 

To nie pierwsze takie lądowanie śmigłowca LPR w ostatnim czasie. W październiku na pl. Bankowym także interweniowało LPR. Został on wysłany do pracownika jednego z pobliskich urzędów. Urzędnik uskarżał się bowiem na bóle w klatce piersiowe, a nie było wolnej karetki.

Więcej o: