Marsz Niepodległości 2021. Sąd Apelacyjny utrzymał zakaz organizacji wydarzenia

Sąd Apelacyjny utrzymał decyzję o uchyleniu rejestracji Marszu Niepodległości jako wydarzenia cyklicznego. O sprawie poinformował dziennikarz Radia ZET Mariusz Gierszewski.
Zobacz wideo Rosa o słowach Suskiego dot. Marszu Niepodległości: Skrajna głupota

Marsz Niepodległości nie zostanie jednak zarejestrowany jako wydarzenie cykliczne. Taką decyzję podjął Sąd Apelacyjny w Warszawie. 

Manifestacja w Poznaniu po śmierci 30-letniej Izy z Pszczyny "Kobieta powinna mieć wybór". Manifestacje po śmierci Izy. W sobotę kolejne [ZDJĘCIA]

Sąd Apelacyjny podtrzymał zakaz rejestracji Marszu Niepodległości jako wydarzenia cyklicznego

Dziennikarz Radia ZET Mariusz Gierszewski poinformował za pośrednictwem swoich mediów społecznościowych, że "Sąd Apelacyjny oddalił wniosek Prokuratora Generalnego ze Skargi Nadzwyczajnej o wstrzymanie wykonywania wcześniejszej decyzji SA ws. Marszu Niepodległości". Oznacza to, że aktualne pozostaje uchylenie decyzji o rejestracji marszu jako wydarzenia cyklicznego.

Więcej informacji z kraju przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl.

Zakaz organizacji Marszu Niepodległości

Już wcześniej Sąd Apelacyjny w Warszawie podtrzymał zakaz rejestracji Marszu Niepodległości jako zgromadzenia cyklicznego, ale Prokurator Generalny Zbigniew Ziobro wniósł o uchylenie tego postanowienia. W jego opinii doszło do naruszenia wolności zgromadzeń, którą gwarantuje art. 57 Konstytucji. "Z uwagi na grożącą nieodwracalną szkodę przejawiającą się w uniemożliwieniu organizacji patriotycznego wydarzenia o bogatej tradycji, w ważną narodową rocznicę, Prokurator Generalny wniósł także o wydanie przez Sąd Apelacyjny w Warszawie postanowienia o wstrzymaniu wykonania decyzji z 29 października 2021 r." - informowała PK.

W ubiegłym roku marsz odbył się nielegalnie, mimo obowiązującego w związku z epidemią zakazu organizowania zgromadzeń powyżej pięciu osób. Tymczasem zgodnie z prawem, by zgromadzenie cykliczne zostało zarejestrowane, powinno zbierać się trzy razy z rzędu.

Rafał Trzaskowski, prezydent Warszawy. Prezydent Warszawy zakazał marszu narodowców. Sąd apelacyjny tę decyzję podtrzymał

Więcej o: