"Pojawił się problem z tlenem". Strażacy z ratunkiem dla Szpitala Południowego. Dowieźli 300 butli

Usterka instalacji tlenowej w Szpitalu Południowym na Ursynowie. - W placówce pojawił się problem z tlenem i może on postępować - informował stołeczny ratusz. Na ratunek ruszyli strażacy, którzy dostarczyli 300 butli z tlenem.

 Informację o usterce technicznej instalacji tlenowej w Szpitalu Południowym strażacy otrzymali po godz. 17.

Instalacja działa, ale prewencyjnie są dostarczane z czterech tzw. "banków tlenu" działających w Państwowej Straży Pożarnej butle z tlenem medycznym

- podkreślił bryg. Karol Kierzkowski, rzecznik mazowieckiej PSP. Chodzi o 300 butli 40-litrowych. Podkreślił, że wystarczą one na zasilanie instalacji przez 24 godziny. O problemach szpitala mówił też warszawski ratusz

W szpitalu był problem z tlenem i może on postępować

- informowała przed godziną 18 Monika Beuth-Lutyk, rzeczniczka stołecznego ratusza. Jak podał portal  tvnwarszawa.pl na miejsce przyjechała policja, dowódcy miejskiej i wojewódzkiej straży pożarnej oraz Mazowieckiego Centrum Zarządzania Kryzysowego.

Przeczytaj więcej podobnych informacji na stronie głównej Gazeta.pl

Szpital Południowy nie przyjmuje pacjentów

Od poniedziałku Szpital Południowy nie przyjmuje już nowych pacjentów. Wtedy przebywało tam 270 chorych, w tym 42 pod respiratorami. Jak wyjaśnił stołeczny ratusz, oznacza to ogromny pobór tlenu, co może powodować awarie i niewydolność instalacji, projektowanej na inne warunki. 

Zobacz wideo Dziemianowicz-Bąk komentuje zapowiedź ustawy o obronie ojczyzny
Więcej o: