"Pojawił się problem z tlenem". Strażacy z ratunkiem dla Szpitala Południowego. Dowieźli 300 butli

Usterka instalacji tlenowej w Szpitalu Południowym na Ursynowie. - W placówce pojawił się problem z tlenem i może on postępować - informował stołeczny ratusz. Na ratunek ruszyli strażacy, którzy dostarczyli 300 butli z tlenem.

 Informację o usterce technicznej instalacji tlenowej w Szpitalu Południowym strażacy otrzymali po godz. 17.

Instalacja działa, ale prewencyjnie są dostarczane z czterech tzw. "banków tlenu" działających w Państwowej Straży Pożarnej butle z tlenem medycznym

- podkreślił bryg. Karol Kierzkowski, rzecznik mazowieckiej PSP. Chodzi o 300 butli 40-litrowych. Podkreślił, że wystarczą one na zasilanie instalacji przez 24 godziny. O problemach szpitala mówił też warszawski ratusz

W szpitalu był problem z tlenem i może on postępować

- informowała przed godziną 18 Monika Beuth-Lutyk, rzeczniczka stołecznego ratusza. Jak podał portal  tvnwarszawa.pl na miejsce przyjechała policja, dowódcy miejskiej i wojewódzkiej straży pożarnej oraz Mazowieckiego Centrum Zarządzania Kryzysowego.

Przekop Mierzei WiślanejPrzekop Mierzei Wiślanej. Sztuczna wyspa niemal ukończona. [ZDJĘCIA]

Przeczytaj więcej podobnych informacji na stronie głównej Gazeta.pl

Szpital Południowy nie przyjmuje pacjentów

Od poniedziałku Szpital Południowy nie przyjmuje już nowych pacjentów. Wtedy przebywało tam 270 chorych, w tym 42 pod respiratorami. Jak wyjaśnił stołeczny ratusz, oznacza to ogromny pobór tlenu, co może powodować awarie i niewydolność instalacji, projektowanej na inne warunki. 

Zobacz wideo Dziemianowicz-Bąk komentuje zapowiedź ustawy o obronie ojczyzny
Więcej o: