Warszawa. Szpital wojskowy na Okęciu ponownie przyjmie pacjentów z COVID. "Sytuacja robi się poważna"

W związku ze wzrostem zakażeń w najbliższych dniach zostanie uruchomiony szpital tymczasowy w hangarze I Bazy Lotnictwa Transportowego Wojska Polskiego na Okęciu - przekazał wiceminister zdrowia Waldemar Kraska. Trwa organizowanie dodatkowych łóżek covidowych w Szpitalu Zakaźnym w Warszawie, by poszerzyć liczbę miejsc, zostanie także działanie szpitala tymczasowego w Ostrołęce.

We wtorek resort zdrowia przekazał, że minionej doby odnotowano 6265 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem, a z powodu COVID-19 zmarły 93 osoby (najwyższa liczba ofiar śmiertelnych od 9 czerwca). W skali Polski najwięcej zakażeń jest na Lubelszczyźnie, drugie miejsce w niechlubnej statystyce zajmuje Podlasie. W samej Warszawie wykryto 418 nowych zakażeń. Poważniej sytuacja wygląda w powiatach podwarszawskich, gdzie poziom wyszczepienia jest większy.

Zobacz wideo Cholewińska-Szymańska o zamknięciu cmentarzy: Tam, gdzie jest dużo zachorowań, powinny być zamknięte

Warszawa. Szpital wojskowy na Okęciu ponownie zostanie uruchomiony

-  Coraz więcej pacjentów trafia do szpitali i ta sytuacja robi się poważna. Jestem po rozmowach z wojewodami i systematycznie zwiększamy bazę łóżkową, szczególnie w tych trzech województwach - przekazał wiceminister zdrowia Waldemar Kraska. W województwie mazowieckim będziemy w najbliższych dniach uruchomiać dwa kolejne szpitale tymczasowe - szpital w Ostrołęce oraz szpital MON-owski na Okęciu - dodał. Przypomnijmy, że również podczas poprzedniej fali zakażeń Szpital wojskowy w hangarze I Bazy Lotnictwa Transportowego Wojska Polskiego na Okęciu przyjmował pacjentów z COVID-19. Uruchomiono go w marcu 2021 roku.

Kraska przekazał, że to nie koniec starań, by jak najbardziej zwiększyć liczbę dostępnych miejsc w szpitalach. - Uruchomimy też dodatkowe 62 lóżka covidowe w wojewódzkim Szpitalu Zakaźnym w Warszawie - dodał.

Więcej o: