Warszawa. Z powodu wichury runął dwumetrowy, betonowy mur. Jedna osoba ranna

Do wypadku doszło po południu w Warszawie przy ul. Burakowskiej. Silny wiatr powalił tam dwumetrowy mur, który ranił przechodzącą akurat tamtędy kobietę. Poszkodowaną zabrano do szpitala. W większości kraju daje się we znaki silny wiatr.

W niemal całej Polsce obowiązują ostrzeżenia przed wichurą. Bardzo silny wiatr pojawił się najpierw na zachodnie kraju i stopniowo rozszerzył na pozostałą część. 

Wichura dała się we znaki także mieszkańcom stolicy. Jak podaje TVN Warszawa, na ulicy Burakowskiej doszło do potencjalnie groźnego wypadku. Około godziny 15:40 podmuch wiatru przewrócił fragment starego, betonowego muru. Cegły raniły kobietę, która akurat tamtędy przechodziła. Kobieta została przygnieciona, ale sama wydostała się spod gruzu. Po udzieleniu jej pierwszej pomocy przez strażaków poszkodowana została zabrana do szpitala. 

Wiatr do 110 km/h

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa ostrzega przed silnym wiatrem w dziewięciu województwach północnej i środkowej Polski.

Wiatr będzie wiał w nocy i jutro rano. "Możliwe utrudnienia komunikacyjne i przerwy w dostawie prądu. Zabezpiecz wolno stojące przedmioty, które może porwać wiatr" - napisano na Twitterze RCB.

Ostrzeżenie obejmuje województwa: mazowieckie, wielkopolskie, dolnośląskie, lubuskie, warmińsko-mazurskie, podlaskie, kujawsko-pomorskie, pomorskie oraz zachodniopomorskie. Do odbiorców w tych województwach wysłano ostrzegawcze SMS-y.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej przewiduje, że wiatr osiągnie prędkość od 30 do 45 kilometrów na godzinę, w porywach do stu, a w pasie nadmorskim do 110 kilometrów na godzinę.

Więcej wiadomości znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Więcej o: