Warszawa. Z Bulwarów Wiślanych zniknęła Syrenka. "Wyjaśnienie proste", ale dość tajemnicze

Syrenka - jeden z symboli stolicy - zniknęła w środę z Bulwarów Wiślanych. Jej nieobecność wyjaśnił prezydent miasta, który poinformował zdawkowo, że "ma ona wolne". Informacji, co się stało z syrenką, na razie nie udziela też ratusz.

Przeczytaj więcej podobnych informacji na stronie głównej Gazeta.pl.

Zobacz wideo Mazowieckie. Handlowali podrobionymi torebkami. Policja zabezpieczyła 768 torebek wartych prawie trzy mln zł

"Dzień dobry, Warszawo! Zaczynamy dzień od ważnej informacji dla wszystkich, których zaniepokoiła nieobecność Syrenki Warszawskiej na Bulwarach. Wyjaśnienie jest proste - Syrenka ma dziś wolne" - napisał w mediach społecznościowych Rafał Trzaskowski, prezydent stolicy.

Stołeczna "Gazeta Wyborcza" o powody nieobecności Syrenki zapytała ratusz. "Nic nie wiem, Syrenka ma po prostu wolne. Może jutro coś więcej będzie wiadomo" - przekazała rzeczniczka Monika Beuth-Lutyk.

Straszą uczniów skutkami rezygnacji z religii. 'Będziemy szukać nowych dróg dotarcia do młodych' Warszawa. Młodzież nie chodzi już na religię. Duże spadki nawet w podstawówkach

"I Syrence należy się krótki urlop"

Wpis włodarza miasta spotkał się z wieloma komentarzami."Poszła do kosmetyczki i fryzjerki", "Poszła na randkę z konserwatorem", "I Syrence należy się krótki urlop", "W TVP pewnie wymyśla ciekawa bajkę na ten temat" - piszą użytkownicy Facebooka.

"W Warszawie Temida [w mitologii greckiej bogini sprawiedliwości i prawa - red.] ma wolne od kilku kadencji patrząc na to, że ratusz nie rozliczył się z reprywatyzacji" - stwierdził Dariusz Matecki, prezes Solidarnej Polski na Pomorzu Zachodnim.

zdjęcie ilustracyjne Straż miejska w Warszawie grozi strajkiem i stawia Trzaskowskiemu ultimatum

Ludwika Nitschowa wyrzeźbiła stojący dziś na Wybrzeżu Kościuszkowskim pomnik Syrenki tuż przed II wojną światową. Projekt monumentu zamówił ówczesny prezydent Warszawy Stefan Starzyński. Twarzy "udzieliła" Syrence młoda poetka Krystyna Krahelska. Pomnik bez zniszczeń przetrwał wojnę.

Więcej o: