Warszawa. Rada miasta zdecydowała: będą wyższe stawki za pobyt w izbie wytrzeźwień na Kolskiej

Stołeczni radni przyjęli uchwałę w sprawie wyższych stawek za pobyt w Stołecznym Ośrodku dla Osób Nietrzeźwych przy Kolskiej. JZa noc trzeba będzie zapłacić więcej niż w niejednym hotelu.

Więcej informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Zobacz wideo Protest w Warszawie przeniósł się pod siedzibę PiS. Policja miała użyć gazu. "Feels like 2020"

Stołeczna rada miasta podjęła taką decyzję w czwartek. Stawka została podniesiona niemal do maksymalnej kwoty wskazanej przez Ministerstwo Zdrowia i wynosi 326 złotych. Jak przypomina TVN Warszawa, do września pobyt w izbie wytrzeźwień na Kolskiej kosztował 316 złotych, a wcześniej - 298,18 złotych.

Zmiana dotyczy także osób przyjętych do Działu Przerywania Ciągów Alkoholowych. Według nowych przepisów, opłata będzie wynosiła 450 złotych za pokój jednoosobowy lub 400 złotych za dobę w pokoju dwuosobowym. Daniel Witkowski, kierownik działu, w rozmowie z Noizz podkreśla, że ośrodek oferuje bogatą ofertę programów pomocowych. Jak dodaje, w placówce prowadzone są również: detoks, działalność terapeutyczna oraz grupy wsparcia dla osób z rodzin osób uzależnionych.

Stołeczny Ośrodek dla Osób Nietrzeźwych, działający przy ulicy Kolskiej 2/4 w Warszawie, jest czynny siedem dni w tygodniu przez całą dobę. Decyzję o skierowaniu do placówki podejmuje patrol policji lub straży miejskiej, kiedy osoba pod wpływem alkoholu zagraża sobie lub innym.

 

Więcej o: